GÜNÜMÜZ VE YÜZ YIL ÖNCESİ BENZERLİKLER…

1.Dünya savaşı  öncesi  dünyada neler yaşandıysa bu gün de aynısı yaşanıyor..

  1. Dünya savaşı öncesi ekonomik nedenler ve Petrol başroldeydi. Petrol paylaşımı yapılamadığı için savaş çıktı. Bu günde ekonomik Ticaret savaşları ve Enerji (Akdeniz Gaz ve Petrol yatakları) paylaşımı için Küresel Güçler  ve Yerel Devletler karşı karşıya geldiler..

Bir asır öncesi Enerji havzası olan Osmanlı toprakları, Osmanlı devletini hedefe oturtmuştu. Bu  günde yine eski Osmanlı toprakları ve Türkiye hedefe konuldu…

1.Dünya savaşı öncesi Milliyetçilik ve Din kullanılarak Osmanlı topraklarında ayaklanmalar çıkarılmış ve bu yoldan Osmanlı parçalanmaya başlanmış , aynı zamanda da kuşatılmıştı. Bu gün eski Osmanlı Devleti toprakları üzerinde kurulmuş devletler ve Türkiye aynı sıkıntıları yaşıyor. Terör olayları ile ülkeler kan gölüne dönüştürülürken, terör bahane edilerek sömürgeci güçler, bu ülkelerde askeri üsler kurarak resmen işgal altına aldıkları gibi Türkiye’yi de hem kuşatıp, hem de etrafında ateş çemberi oluşturmaktadırlar.. Dün Vahabiler kafa kesiyordu, bu günde İşid..

O günlerde de Anadolu Balkanlardan, Kafkaslardan, Asya’dan  ve Arap ülkelerden Muhacir akını altındaydı. Bu gün de aynı nedenlerden Anadolu’ya sığınan sığınana..

Dün, Osmanlı Devletine Ekonomik Operasyon çektiler, bu günde Türk devletine aynı oyunları oynamaya ve ekonomik olarak diz çöktürmeye çalışıyorlar..

Dün , binlerce yıldır kardeş gibi yaşadığımız Ermenileri kandırarak, içimizden ve sırtımızdan vurdular, bu günde aynı şekilde Türk milletinin ayrılmaz parçası Kürtleri oyuna getirmeye çalışıyorlar..

Dün,  Osmanlı devletinin içinde Mason ve satılmış vezirler, paşalar vardı, bu gün de Türk Devletinin içinde aynı satılmışların hainliklerini görmedik mi…

Dün , genç Türk devleti petrole ulaşamasın diye Kürt isyanları çıkarıp muratlarına ermişlerdi, Bu gün de sınır içinde ve sınır dışında aynı musibetle bizi meşgul etmiyorlar mı..?

1.Dünya savaşı öncesinde Osmanlı Devleti İngiltereye  iki savaş gemisi siparişi vermiş ve parasını ödemişti ama İngiltere parasını aldığı halde iki savaş gemisini Osmanlı Devletine teslim etmemişti, bu gün ise Türkiye hem proje ortağı olduğu, hem de ücretlerini ödediği halde F-35 savaş uçakları projesinden çıkarılıp, uçakların teslimi iptal edilmedi mi..?

Dün, Yunanlılar küresel güçlerce piyon olarak kullanılıp, Anadolu’ya işgal adına çıkarıldı. Bu gün ise aynı güçler Türk-Yunan savaşı çıkarmak için uğraşmıyorlar mı..?

Dün, Osmanlıyı Çökertmek için Şeyhler ve Cemaatleri kullanan emperyalistler bu günde Türkiye Cumhuriyeti  Devletine aynı oyunu oynamıyor mu..?

Dün, Misak-ı Milli sınırlarımız içinde kalan petrol havzalarından bizi uzaklaştırmak isteyenler, bu günde Akdeniz de Kara sularımızda bile hak iddia etmemizi istemiyorlar ve bizi dışlamaya çalışmıyorlar mı..?

Benzerlik arzeden bir çok olayı daha yazabilirim.. bu günlük bu kadar örnek yeterli olsun.

Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Neden mi..?

Bizler bir asır önce Başkumandanımız Gazi Mustafa Kemal Paşadan  “ ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZ.İLERİ..” emrini aldık.

“Akdeniz, yeni dünya düzeninin merkezi “ ve Türkiye haklarını muhakkak koruyacaktır. GAZİ PAŞAMIZIN EMRİ  GEÇERLİDİR ve DEVLETİMİZ DE MİLLETİMİZ DE GAZİ PAŞANIN EMRİNİ YERİNE GETİRECEK SAMİMİYETE , SADAKATE ve YETENEĞE SAHİPTİR…

Bir asır önce yokluklar içerisindeydik,  bu gün ise daha güçlü ve imkanları daha geniş bir devletiz. İÇİMİZDE Kİ Tüm Hainliklere ve dışarıdan saldırılara rağmen BAŞARACAĞIZ İNŞALLAH..

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı