Gürün: “Hizmetlerimizi anlatmalıyız, erken seçime gidiyoruz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ortaca’da bir dizi ziyarette bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ortaca’da bir dizi ziyarette bulundu.

İlçedeki ziyaretlerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ilçe başkanlığı ile başlayan Gürün, İlçe Başkanı Evren Tezcan ve partililerle bir araya geldi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ziyarette yaptığı açıklamada, muhtarlarla ve partililerle belli programlarda bir araya gelerek yaptıkları bilgilendirme toplantılarını Koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleştiremediklerini söyledi.

Gerçekleştirdikleri hizmetleri vatandaşlara anlatmak için partililere büyük iş düştüğünü anlatan Gürün, “Hizmet torbamız dolu, yapılanları, yapılmakta olanları ve yapılacakları anlatmamız gerekiyor. Biz yapılanları konuşmuyoruz. Taleplerin üzerine gidiyoruz. Sizlerden ricam bu hizmetleri öğrenelim ve vatandaşlara aktaralım. Belediye ile ilgili herkes söyleyecek bir şeye, bir isteğe sahip. Çalışmalarımızı aktarmalıyız.” dedi.

Ortaca’ya şu ana çeşitli hizmetler yaptıklarını belirten Gürün, 2021’de de çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

Ödenek eksikliği olduğunu ve kredi almakta zorlandıklarını öne süren Gürün, “Suyla ilgili altyapı çalışmaları için kredi arayışımız devam ediyor, belli noktaya geldi. Biz alt yapıcıyız. Hizmet alanımız belli ama bu arada üst yapı ile ilgili olması gereken ve simgesel olarak yapılması gereken bazı hizmetleri yapıyoruz. Mesela burada Cem ve Kültür Evi’ni yapmış olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.” diye konuştu.

Önümüzdeki dönemde ülkenin erken seçime gideceğini savunan Gürün; “Milliyetçi duyguları kaşıyarak bir ortam yaratmaya çalışıyorlar ama aç adamın dini imanı olmaz. Hiçbir değer açlığın yanında bir şey ifade etmez. O nedenle bu seçime gidiyoruz. 4 seçime hazırlanmamız lazım. Görevde olan arkadaşların yüksek sorumluluk sahibi olması gerekiyor önümüzde çok önemli bir süreç var.” değerlendirmesinde bulundu.

CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan ise yapılan çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’e teşekkür etti.

Gürün, CHP İlçe Başkanlığı’nın ardından İyi Parti İlçe Başkanlığı’nı, itfaiye personelini, Cem ve Kültür Evi’ni ziyaret etti. Karaburun Mahallesindeki canlı hayvan pazarında Kıl Keçisi dağıtımına katıldı.

Yorum
Başa dön tuşu