Hacılar piknikte bir araya geldi

2016 yılı Muğla Diyanet Hacıları’nın birlik beraberlik ve dostluğu takdir topluyor.

2016 yılı Muğla Diyanet Hacıları’nın birlik beraberlik ve dostluğu takdir topluyor.

Türkiye’de ender rastlanan ve 2016 yılından bu yana hastalıkta, sağlıkta, iyi ve kötü günlerinde birbirlerini hiç yalnız bırakmayan, kurdukları whatsapp grubu ile her an haberleşen, haftada, ayda bir telefonla veya birbirlerini ziyaret ile hal hatır sormalarıyla sıra dışı bir hacı arkadaşlığı, hacı dostluğu yaşayan hacılar bu yıl da bir araya geldiler.

2016 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı ile Hacca giden Dalaman 1 Kafilesi (Muğla Vilayeti Diyanet Hacıları) hacılarının geleneksel hale getirilen 3’üncü buluşması, Köyceğiz Gölü kenarındaki Kulak Mesire Alanı’nda yapıldı.

Etkinliğe 2016 Yılında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca Muğla’dan hacca giden 180 kişilik Dalaman 1 Kafilesi hacılarından 150’si katıldı.

2016 yılı Dalaman 1 Kafile Başkanı olan ve Dalaman Müftüsü Hasan Yozgat, kafile görevlisi hocaları Sunay Keskin, Ekrem Kılıç, Şaban Yılmaz ve şu anda Çorum’da görev yapmakta olan Hayri Kurak’ın organize ettiği ve ikramlarını ise, Dalaman 1 kafilesi 1. Grup hacılarından Hacı Salih Şimşek, Hacı Mustafa Bostan ve Hacı Sabri Tezcan tarafından karşılanan aynı zamanda ikramın hazırlanmasındaki organizasyonu ise Beyobası Cami imamhatibi Sunay Keskin hoca ve ailesinin yaptığı geleneksel toplanmanın sürpriz konuğu ise TRT’de iftar ve sahur programlarından tanıdığımız yazar, radyo programı yapımcısı Tabip Dr. Senai Demirci oldu.

Hacılar arasında derin bir sohbet havasında başlanan güne, öğle yemeği ikramından sonra, Dalaman Müftüsü Hasan Yozgat’ın teşekkür konuşmasından sonra mikrofonu Senai Demirci’ye verdi. Demirci’nin konuşmasından sonra grup hocaları dua ve Kur’an tilaveti yaptılar. Daha sonra söz alan hacılar da hislerini, duygularını ve memnuniyetlerini dile getirdiler, beraberliklerinin hiç bozulmaması konusunda dilek ve temennilerde bulundular. Hacılar seneye ve daha sonraki yıllarda da yine aynı coşku ve heyecanla ve özlemle aynı yerde buluşmak temennisi ile ayrıldılar.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı