Hasan Karaçelik Listesinde Kimler Var?

                31 Mart Yerel Seçimleri’ne 2 ay gibi bir süre kalmasına rağmen Muğla ve ilçelerinde yarışa girecek adaylar konusunda taşlar yerine oturamadı.

                Ortaca’da başkanlık yarışının güçlü isimlerinden birisi de Hasan Karaçelik.

                CHP’de belediye başkanı Hasan Karaçelik aday adayı olmasına rağmen tekrar aday gösterilmedi. O ve CHP’li meclis üyeleri de parti yönetiminin bu kararını doğru bulmadıklarını deklare ettikleri geniş katılımlı bir toplantı düzenlediler. Toplantıda Karaçelik başka bir partiden aday olmak istediğini belirterek katılımcıların onayını aldı. Bağımsız Aday olması önerisine ise bunun handikabının; belediye meclisinin farklı anlayıştaki kişilerden oluşmasının yönetim krizi doğabilmesi olduğunu belirtti.

                “Hangi parti?” sorusunu; “Görüşmelerimiz var” diye geçiştirdi. Toplumda, daha önceki Muğla ilçelerinde yaşanan deneyimlerden de yola çıkılarak olsa gerek Demokrat Parti adı dillendirilmeye başladı. Ancak 2 haftaya yakın bir süre geçmesine rağmen yeni bir açıklama gelmedi.

                Çarşamba günü kendisiyle görüşüp neler olduğunu sordum.

                Demokrat Parti ile seçime gireceklerini, bir pürüz olmadığını söyledi. “Yaklaşık 10 yıldır ben ve arkadaşlarım Ortaca’lı hemşerilerimize tarafsız şekilde hizmet etmeye çalıştık. Bu nedenle toplumun her kesiminden uğradığımız haksızlığa tepki ve destek var. Biz de Ortaca’lıların karşısına onların bu reaksiyonlarına doğru cevap olabilecek bir meclis listesiyle çıkma gayreti içindeyiz. Listeyi büyük oranda netleştirdik, önümüzdeki hafta açıklama yapmak düşüncesindeyiz” diyen Karaçelik “Bizim sorunumuz CHP’yle değil; yanlış yapan yönetimle. Birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarımızdan sadece 5’i yeni meclis listesinde yer alacakları için istifa ettiler. Mevcut meclis üyelerimizden sadece 3’ü yeniden aday. Diğer arkadaşlarımız da yeni adaylarla elimizi güçlendirmek için kendi inisiyatifleriyle aday olmama kararı aldılar. Mevcut üyelerden Mehmet Kuş, Cafer Erol, Durali Üreyen yeni listede var ayrıca Şerifnaz Yıldırım ve Vedat Yavuz’da yeni oluşturulan listede yer alacakları için CHP üyeliğinden istifa ettiler.” dedi.

                “Listemizde yer alan farklı kesimlerden insanlarımız var. Bunlar toplumda karşılığı olan insanlar ve destek amacı ile listede son sıralara yazılmayı talep ettiler. Bunlardan Doktor Mustafa Sarışlı, Mustafa Pirinç, Hüsamettin Akkurt gibi arkadaşlarımızı sayabilirim. Listede tabii ki, kazanabilecek sırada önerilen Süleyman Korkut gibi toplumda kabul görmüş farklı kesimlerden insanlarımız da var” dedi.

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu