Havacılığa ilk adım: model uçak kursu

Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yaz tatilinde öğrencilere yönelik düzenlediği model uçak kursu yoğun ilgi görüyor. 

Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün yaz tatilinde öğrencilere yönelik düzenlediği model uçak kursu yoğun ilgi görüyor.

Türk Hava Kurumu Köyceğiz Şube saymanı ve model uçak rehber öğretmeni Bilge Kınalı tarafından verilen derslere katılanlar model uçaklarını tamamladı. Kurs bitiminde öğrencilere sertifika verildi.

Model uçak rehber öğretmeni Bilge Kınalı, kursiyerlere modelciliği ve havacılığı sevdirerek çeşitli araştırma, geliştirme çalışmaları ile bilimsel havacılığa destek sağlamak amacında olduklarını söyledi.

Kınalı; “Günün stresinden kurtulmanın en güzel yollarından birisi model uçak yaparak yapılan modelin havada martılar gibi süzüldüğünü görmektir. İşte o anın güzelliği kelimelerle ifade edilemez. İnce ağaç çıtaları bir araya getirerek onlara hayat vermek ve onu uçan bir model uçak yapmaktır. Güzel olan aslında bu cansız nesneye hayat vermektir bir bakıma.” diye konuştu.

Kınalı sözlerini şöyle sürdürdü; “Havacılığın temeli olan model uçak eğitimini alarak 70 santimetre kanat uzunluğunda kendi model uçağını yapmayı ve havacılığa merhaba demeyi, yaratıcılığını görmeyi, sabırlı olmayı, yardımlaşma bilincini yaşamayı, paylaşımcı olmayı öğreten bu dal ile keyifli dakikalar yaşıyoruz. Bununla birlikte çocuklarımızın öğrenirken eğlendiklerini görmek bizleri mutlu ediyor.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı