Her Mahalleye Park

Köyceğiz Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırma, çocuklara güvenli yeni oyun alanları oluşturma ve meydan düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

Çevre ve Şehirlik Bakanlığı’nın destekleriyle Köyceğiz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 2015-2018 yılları arasında tamamlanan ya da yapımı devam eden çocukların ve yetişkinlerin sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla, Mahallelere değer katacak parkların içerisinde, çocuklar için modern ve güvenli oyun grupları, dinleme alanları ve yeşil alanlar yer alıyor.

Köylerin mahalle statüsüne alınarak belediyelere devredilmesinden sonra eksikliklerin hızla tamamlanması için çalışmalara başladıklarını söyleyen Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan; “Köyceğiz halkının en çok talep ettiği hizmetler arasında yer alan meydan, yeşil alan ve çocuk oyun parkı çalışmalarına ağırlık verdik. Tüm ihtiyaçların program çerçevesinde çalışmalar kapsamına alınarak, meydan düzenlemesinde çocuk oyun alanı, yeşil alan ve oturma gruplarına da yer verildi.” diye konuştu.

“Her Mahalleye Park” projesiyle kentin tüm noktalarına yeni nefes alanı kazandırmayı amaçladıklarını belirten Ceylan; “Vatandaşlarımızın stresten uzaklaşarak günün yorgunluğunu atabileceği, aileleriyle hoşça vakit geçirebileceği yeni nefes alanları, park alanları yaparak halkının hizmetine sunmaya çalıştık.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu