üstbilgi relşam

HOŞGELDİN …!

Muğla’mıza Hoş geldin sevgili Muharrem İnce..!

Yazımı kaleme aldığım saatlerde sevgili Muharrem İnce Havalimanına gelmişti.Partilileri ve sevenleri kendisini karşılımaya koşmuştu. Diğer ilçelerimizde miting alanında kendisi ile kucaklaşmayı bekliyordu. Muğla’mızın coşkulu ve sıcak karşılayacağını tahmin edebiliyorum. Muğla mitinginden memnun kalacağını ve mutlu olacağını şimdiden söyleyebilirim.

Satır İçi Makale

Siyasi boyutun dışında Muharrem ince ile aynı dönemde Necatibey Eğitim Fakültesinde birlikte öğrenim gördük. O fizik bölümünde ben ise tarih bölümünde eğitim aldık. Ortak derslerde ise bir aradaydık. Aynı okulda birlikte okuduğum arkadaşımın, siyasi düşüncelerim farklı bile olsa Cumhurbaşkanlığına aday olması ile gurur duydum. Muharrem İnce siyasette ki başarısı ve Cumhurbaşkanlığına adaylığı ile başarısını siyaseten taçlandırdı. Bu başarısı sadece siyaseten değil, aynı zamanda genç meslektaşlarımıza, öğretmenliğin okulların dört duvar,bir çatı altından ibaret olmadığını da göstermiş oldu. Mesleğimizin kutsallığını ve önemini ispatladı. Genç öğretmenlere de idol ve umut oldu. Demokrasi yarışında kendisine başarılar diliyorum.

HOŞGELDİN RAMAZAN BAYRAMI. Sizler bu satırları okurken Ramazan bayramını kutluyor olacağız. Sağlığı ve şartları yerinde olanlar Oruçlarını tutup, hayır işlerini bol bol yaptılar. İftar sofraları şenlendi.  Fakirler,arkadaşlar, dostlar ve akrabalar ile sofralarda buluşuldu ve Allahın verdiği nimetler paylaşıldı. Büyük kalabalıklara iftar yemekleri verildi. Bir çok insanla bu hayır için verilen bu yemeklerde buluşuldu. Dostluklar tazelendi,gönüller şenlendi ve kalpler sevgi ile dolup, pası temizlendi. Şimdi de bayramı yaşama zamanı geldi…!

Yetimler ve öksüzlerden başlayarak, büyüklerimizin, yaşlılarımızın, akrabalarımızın, dostlarımızın ve çocuklarımızın mutlu edilmesine sıra geldi. Küskünlerin,kırgınların barışma zamanı. Hasret ve özlemleri dindirme vakitleri. Özlenme ve beklenme anları geldi..!

İlgili Makaleler

BAYRAM vesile olsun güzellikler yaşansın.

İNSANLIK her tarafa hakim olsun. Dünyanın iklimi SEVGİ İKLİMİ OLSUN…

SEÇİM ATMOSFERİ nedeni ile SAYGI biraz yara aldı. Milli birlik ve beraberlik zayıfladı. Bayram vesile olsun da hep birlikte güçlendirelim inşallah…

UNUTMAYALIM; BU GÜNLERİ  güzel yarınlar için  çocuklarımızı güçlü ve mutlu kılmak için yaşıyoruz. Heba etmeyelim ve çocuklarımıza örnek olalım. Onları eğitelim. Kültürümüzü yaşatalım. Ülkemize kardeşlik iklimi ve huzur hakim kılınsın diye mücadele edelim..

Bu vesile ile tüm okurlarımın bayramını kutluyorum. Bayramların bayram tadında, çocukluğunuz bayramları gibi geçmesini diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun.İyi bayramlar…!

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu