Hünerli ustalardan çıkan lezzet dolu sağlıklı ürünler

30 yıllık tecrübesi ve kalitesi ile “Yerel mutfağın sağlık dolu besleyici lezzetlerini” bölge halkına sunan Saliha Sultan Pastaneleri, 9’uncu şubesini Ortaca’da açtı.

Atatürk Mahallesi Karaoğlanoğlu Caddesi üzerindeki Saliha Sultan Ortaca şubesi pasta, tatlı, baklava, kuru pasta, fast food ve çeşitli lezzetlerle ilçe halkına cafe hizmeti sunuyor.

Lokum ve şekerleme satışı yapmak üzere 1989 yılında Ali Cesaret tarafından şahıs işletmesi olarak Fethiye İlçesi Çarşı Mevkiinde, günün koşulları ve gereksinimlerine uygun olarak kurulan işletme, zaman içerisinde rekabet ve buna bağlı farklılaşma ihtiyacını karşılamak için çehresini değiştirdi, 1990 yılında pasta-tatlı üretimi ve satışına geçti.

Firma, büyümenin ve profesyonelleşmenin gereksinimlerinden dolayı 1996 yılında şirketleşti. Bölgenin en iyi üretim koşulları olan 8 adet satış mağazası ve soğuk zincire sahip araçları ile hem toptan hem perakende hizmeti veren bir şirket konumuna geldi. Zamanla pastane hizmetleri dışında belli mağazalara bistro hizmeti vererek, misafirlerinin yiyecek-içecek hizmeti konusunda tüm gereksinimlerini karşılayan bir kurum haline geldi.

Ali Cesaret

Saliha Sultan Pastaneleri’nin kurucusu Ali Cesaret, Ortaca şubesinin açılışında yaptığı konuşmada, geniş bir bilgi birikimine sahip insan kaynağı ile kurumsallaşmanın ve takım ruhunun önemini hiçbir zaman unutmadan yollarına devam ettiklerini belirterek; “Güzel şehrimiz Ortaca’da açılışımızı yaptık. 1989 yılında başladığımız pastacılık sektöründe ailecek çalışarak Fethiye’de 6, Göcek’te 1, Kalkan’da 1 şube açtık. 9’uncu şubemizi güzel şehrimiz Ortaca’da, güzel insanlara hizmet etmek amacıyla açıyoruz. Ortaca halkına güzel, nezih ve mutlu hizmetler sunmayı umuyoruz. İyi niyetle güzel işler yapmayı amaçlıyoruz. Gençleri iş adamı yapmayı hedefliyoruz. 9’uncu şubemizin 4 tanesi franchise şeklinde, buraya da oğlum Berk Cesaret’i görevlendirdik.” şeklinde konuştu.

Berk Cesaret

Ortaca’ya kaliteli bir işletme kazandıran Berk Cesaret ise bayrağı devir alma zamanının geldiğini ifade ederek; “Bu bir bayrak yarışı, 24 yaşındayım firmamız 30 yıllık. Saliha Sultan markası ile hizmet veren firmamız “yerel mutfağın sağlık dolu besleyici lezzetleri” ana fikrinden yola çıkarak izlediği yüksek standartlardaki üretimini, kusursuz hizmet politikasıyla birleştirerek, üretimden sunuma kadar eksiksiz bir şekilde misafirlerine yansıtmakta. Gıda mühendisleri tarafından sürekli denetlenen malzemeler ile hünerli ustalardan çıkan lezzet dolu sağlıklı ürünler ve çeşitli menülerle, yüksek memnuniyet algısı yaratan Saliha Sultan’nın ilkesi misafirlerini her zaman memnun ve güler yüzlü uğurlamak” diye konuştu.

HİJYEN VE GÜVENCE

İnsan sağlığını önemseyen şirket politikaları ile lezzetli ve kusursuz ürünlerinin sadece damaklarda değil gönüllerde de yer edindiğini vurgulayan Berk Cesaret; “Misafirlerimize sunduğumuz tüm ürünlerin, sağlık ve hijyen şartlarına uygun olarak üretilmesi, Saliha Sultan olarak üzerinde hassasiyetle durduğumuz şirket politikalarından birisidir. Bu doğrultuda hizmetlerimizin her aşamasında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik riskler belirlenerek, ürünlerimiz ve üretim aşamalarımız sürekli kontrol altında tutulmakta, tedbir kesinlikle elden bırakılmamaktadır. Hijyen standartlarının yanında, besin değerleri ve hazırlanan ürünlerin içerik bakımından kalitesi, eksiksiz servis hizmeti ile birleşerek müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkarmakta.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu