Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol; “Köyceğiz bizimle değişecek”

İlçe binasında düzenlenen basın toplantısında “Köyceğiz bizimle değişecek” vurgusu yapan Erol, yapılacak kısa orta ve uzun vadeli planlamalar ile geleneksel ve tarihi değerleri öne çıkaran sürdürülebilir politikaların ilçenin gelişmesinin önünü açacağını söyledi.

2019 yerel seçimlerinde önceliklerinin Köyceğiz’i yeniden kazanmak olacağına işaret eden Erol, ilçeyi hak ettiği noktaya taşıyabilmek için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edilmesi gerektiğine değindi.

Yaşadığı topraklara ve partiye olan hizmetini bir üst basamağa taşımak istediğinin altını çizen Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol; “Gerek meslek yaşantım boyunca işimle ilgili, gerekse aktif siyaset yaptığım sürede Köyceğiz’imizin bu güzel coğrafyasını, Karaçamın İspili yaylasından Büyükkarağacın maden iskelesine, çiçek babada karaçayın kuru deresinden Kaunos a kadar, Hamit ovasından Kızlan’a, yayla köyünün acılık mevkiinden Toparlar’ın ekşilik mevkiine kadar 16 yıl boyunca Köyceğiz’i adım adım dolaştım. Yörenin insanından sorunlarını ve umutlarını dinlerken hemşerilerimizin de ne kadar yüce gönüllü olduğunu gördüm. Bu sürede tanıdığım Köyceğiz’den ve Köyceğizlilerden partimizin emekçilerinden değerli yol arkadaşlarımdan aldığım yakın ilgi ve destekle en önemlisi partililerimizin ve halkımızın talebiyle yaşadığım topraklara ve partimize olan hizmetimi bir üst basamağa taşımak için Köyceğiz’i yeniden kazanmak için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Köyceğiz Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu açıklıyorum.” diye konuştu.

“Göz boyama politikası”

Sosyal hayata ivme kazandıran etkili bir proje üretilemediğini söyleyen Erol; “Yerel seçimde yaşadığımız kayıptan sonra Köyceğiz son 4 yıldır iyi yönetilmiyor. Vatandaş gidişattan memnun değil. AKP’li belediye Köyceğiz’de tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçimizi yalnız bıraktı yanında olmadı. Turizm ile uğraşan otelcimizi, teknecimizi, esnafımızı yalnız bıraktı, yanında olmadı. Köyceğiz yanlış uygulanan anlık kararların, dostlar alışverişte görsün anlayışının esiri oldu. İktidarın gücünü arkasına aldığını iddia eden bir yerel yönetim maalesef Köyceğiz’in sosyal ve ekonomik sorunlarına kalıcı çözüm üretemedi. İş-Kur’dan 6 aylık dönemlerle sırf oy için insanları geçici olarak işe alıp sanal istihdam yaratmak icraat değildir, vatandaşı kandırmaktır. Asırlık ağaçları kesip betondan parklar yapmak sosyal hizmet değildir. Soruyorum; Her hafta düzenlenen ve medyaya yansıyan belediyenin yeme içme etkinliklerinin Köyceğizliye ne faydası vardır. Ekonomimize nasıl bir katkı sağlamaktadır çok merak ediyorum. Ancak cevap gayet açıktır. AKP’li belediyenin bu politikası göz boyama politikasıdır. En iyi icraatları da budur. Belediyeye ait taşınmazlar satılmak sureti ile elde edilen gelir hiçbir altyapısı olmayan taşlara harcanmıştır. Elbette ki mahalle yollarımız en iyi şekilde yapılacaktır. Ancak kamunun imkanlarını ihtiyaca göre değil adamına göre kullanma anlayışı yanlıştır ve kabul edilemez. Bugün özellikle kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız kullanımlarında olan, ancak bir türlü tapusunu alamadıkları 2/b ve hazine arazileri ile mülkiyet ihtilafları yaşamaktadırlar. Maalesef bu konuda yerel iktidar vatandaştan yana tavır oluşturamamıştır. Hukuki ve siyasi çözüm bulma arayışına dahi girmemiştir. Mevcut yönetim imar uygulamalarında ve yapılaşmada adaleti sağlayamamış çarpık kentleşmeye sebep olmuştur. AKP’li belediye yönetiminin önerisi ve öngörüsü ile hayata geçen, sosyal hayatımıza ivme kazandıran etkili bir proje üretilmemiştir. İktidarın gücünü aldığını iddia eden bu yerel yönetimin karnesi zayıftır, sınıfta kalmıştır.” şeklinde konuştu.

Sürdürülebilir politikalar  

Köyceğiz’in istihdama ihtiyacı olduğunu belirten Hüseyin Erol; “Üretken üniversite mezunu gençlerimiz işsizdir. Yüksekokul mezunu ya da meslek lisesi mezunu teknik bilgisi olan gençlerimiz işsizdir. Köyceğiz bu gençlere yeni yatırım alanları ile kucak açmalıdır. Köyceğiz’in ihtiyacı olan çiftçimizin yanında olmak ve çiftçinin sorunlarına bürokrasinin engellerine takılmadan aktif ve kalıcı çözümler üretmektir. Narenciye üreticimiz yalnızdır. Üreten emek veren eller tüccarların insafına bırakılmıştır. Köyceğiz’in ihtiyacı olan turizmde doğru adımlarla ilerleyerek, çarpık kentleşmenin önüne geçerek, Köyceğiz’in doğasına ve doğal yaşamına saygı esaslı eko turizmi geliştirmektir. Yapılacak kısa orta ve uzun vadeli planlamalar ile geleneksel ve tarihi değerlerimizi öne çıkaran sürdürülebilir politikalar, ayrıca yöremizin tarım potansiyeli dikkate alınarak düzenlenecek üretim politikaları bu alanda gelişmenin önünü açacaktır. Tarım ve turizme dayalı festivaller ile bu oluşum desteklenmelidir. Köyceğiz sadece idari sınırları içerisine hapsedilmiş bir Köyceğiz haline getirilmiştir. Köyceğiz büyükşehir olan Muğla’nın bir birimidir parçasıdır. Muğla Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere komşuları olan Ortaca, Ula, Marmaris ilçeleri ve belediyeleri ile bir ilişki kurulamamıştır. Çünkü bu belediyeler Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerdir. Oysaki büyükşehir olan Muğla’mız bizlere daha farklı bir bakış açısı daha farklı bir hizmet anlayışı ve daha farklı birliktelikleri sunmaktadır. İşte tam bu noktada yörenin mevcut olan potansiyelini sağlıklı değerlendirmek ve Köyceğiz’i bu potansiyelin etkin ve üretken bir parçası haline getirmek ancak kurulacak sağlıklı ilişkiler ile mümkün olacaktır. Bunu da inşallah Köyceğiz’de Cumhuriyet Halk Partili bir belediye sağlayacaktır.” dedi.

 “Üreten bir Köyceğiz hayal ediyoruz”

Üreten bir Köyceğiz hayal ettiklerini dile getiren Erol; “Biz önce kadını ile genci ile üreten bir Köyceğiz hayal ediyoruz. Biz tarihini bilen geleneklerini bilerek geleceğe taşınan bir Köyceğiz hayal ediyoruz. Biz, Atatürk ilke ve devrimlerine inanan, Cumhuriyetin tüm değerlerine sahip çıkarak yaşayan insanların saygı, sevgi ve barış içinde yaşadığı bir Köyceğiz hayal ediyoruz. Biz doğasına, doğasında yaşayan her canlıya saygı duyulan bir Köyceğiz hayal ediyoruz. Biz tarımıyla turizmin bütünleştiği yalnız bırakılmayan bir Köyceğiz hayal ediyoruz. Biz değerlerine sahip çıkarak marka yaratan, dünyaya açılan bir Köyceğiz hayal ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Önceliğimiz Köyceğiz’i geri kazanmak”

Önceliklerinin Köyceğiz’i geri kazanmak olduğunu ifade eden Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Erol, şunları kaydetti; “Geçirmiş olduğumuz bu süreçte bazı arkadaşlarımızın kırgınlıkları olmuş olabilir. Ancak gün kırgınlık küslük günü değil Köyceğiz geri kazanmak için birlik ve beraberlik içerisinde mücadele etme günüdür. Gelin uzlaşalım parti bütünlüğü içinde sorunlarımızı çözelim. Köyceğiz’i hak ettiği noktaya hep beraber taşıyalım. Son yirmi yıldır Köyceğiz’de belediye başkan aday adaylığını açıklayan tek kardeşiniz olarak, bu sürecin parti içi demokrasimize katkı sunacağı ümidiyle diyorum ki; Önceliğimiz Köyceğiz’i yeniden kazanmaktır. Hedefimiz, tarımdan turizme, kırsaldan kente doğru adımlarla ilerleyen gelenekleriyle yenilenen aydınlık bir gelecek. Hep birlikte el ele Köyceğiz bizimle değişecek.”

Yorum
Başa dön tuşu