İngiliz gönüllü hayvan sevgisiyle HAYDOS’a “stajyer” oldu 

İngiliz Mollie Lewis, Hayvan Dostları Derneği’nde (HAYDOS) çalışmalara katılmak için gönüllü oldu. Lewis, Dalaman Bülüşlü mevkiindeki barınakta hayvanların bakımı ve temizliğine kadar bütün çalışmalarda yer alıyor.

İngiliz Mollie Lewis, HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ile irtibata geçerek barınağın çalışmaları hakkında bilgi edinmek istediğini belirtti. Ardından Dalaman’a gelerek barınakta çalışmaya başladı.

Dağdelen’in mağdur hayvanlara sahip çıkarak yaşam alanları sağlamasından çok etkilendiğini dile getiren HAYDOS’un İngiliz “stajyeri” Lewis, ileri de veteriner hekim olmayı amaçladığını kaydetti.

Lewis; “Veterinerlik eğitimi konusunda başarısız olursam, bir sivil toplum örgütü kuracağım. İşim tıpkı Türkan Dağdelen gibi mağdur olan hayvanlara sahip çıkmak ve onlara yaşam alanları sağlayacak bakım evi kurmak olacak. Türkiye’yi gerçekten çok seviyorum daha önce Muğla’ya birkaç kez tatile geldim ve hayran kaldım.” dedi.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ise Lewis’in hayvanları çok sevdiğini ifade ederek şunları söyledi; “16 yaşındaki stajyerimizin barınağımızı seçmesi bizleri onurlandırdı. 3 Hafta sürecek stajyerliği boyunca bakım evimizde temizlik, ihbar gibi tüm çalışmalara katılacak. Aynı zamanda Dalaman Belediyesi veterinerimiz Mustafa Cihan’ın ameliyat ve tedavi çalışmalarını gözlemleme şansı bulacak. Mollie, hayvanları çok seviyor ve buraya geldiği için çok mutlu olduğunu dile getiriyor.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı