İŞARETLER GELİYOR…

2022 yılın son haftasında yazdığım köşe yazısında 2023 de yaşanacak olayların ilk işaretlerini  ocak ayının ilk günlerinde göreceğimizin altını çizmiştim.

Hepimizi yüreğimizden yaralayan bir suikast ve suikast sonucunda vefat eden eski ülkü ocakları genel başkanı Doç.dr. Sinan Ateş,  SİYASETİN SORGULANMASINA ve SİYASİ PARTİLERİN ve İDEOLOJİLERİN mensuplarının iç dünyasında büyük yargılama ve sorgulamaya dönüşmesine yol açtı..

Rahmetli Sinan Ateş ölüme giderken bile bu sorgulamaya vesile olarak canından aziz bildiği milletine hizmet ederek Allah’a yürüdü..

Ülkücü camia büyük bir şok yaşıyor..

Bir ülkücüye rahmet bile dilenmemesi, cenazesine katılınmaması , acısının paylaşılmaması ÜLKÜCÜLER KARDEŞTİR söyleminin büyük bir hüsrana dönüşmesine yol açtı..

Bu suikastın arkasında bazı ülkücü isimlerin olduğu iddiası ise en korkunç olanıydı.

Soruşturma devam ediyor. Sonucu yaşayıp, göreceğiz..

Bana göre bu olay Türkiye de siyasi partilerin sorgulanmasına yol açacak ve domino etkisi ile Türkiye siyasi gündemini etkileyecek sonuçlar doğuracak bir olaya evrilecektir..

Siyasete ve siyasi partilere olan güven bunalımı zaten vardı ama bu olayın sonucunda insanların siyasete, siyasi partilere bakış açısı değişecek gibi bir fotoğraf ortaya çıkıyor…

Türkiye uzun zaman bu olayın etkisini yaşayacak. Siyaset yeniden şekillenecek.. Eski siyasi anlayışlar etkisini kaybedecek. İttifaklar bile yeniden şekillenebilir…Bunun yansımalarını milletçe yaşayacağız..

İKİNCİ işaret ise tencerenin kaynaması meselesi yani hayat pahalılığı..

Gündemimizden uzun süre düşmeyecek olan meselenin de bu olacağı artık aşikar oldu. Memura ve emekliye verilen maaş ücret artışları hüsran yarattı. Yaşanılan hüsranın farkına varan hükümet ek bir artış ile zam miktarını artırsa da bu kesimleri memnun edecek bir artış olmadı. Devletin kurumlarının açıkladığı enflasyon rakamları ile çarşı-Pazar fiyat artışları arasında dağlar kadar fark var..

Gelir dağılımından yeterince pay alamayan bu kesimler hükümetlerin kaderini tayin edecektir. Bu konu çok önemli ve hassas bir konudur. Gerçekten hayat pahalılığı, insanımızı ciddi derecede yıpratmış ve bunaltmış vaziyettedir. Hükümet bu konuda çözüm üretmek zorundadır. Ülke gündemimizi epeyce meşgul edecek konuların başında da bu konu olacaktır..

Suriye ve Irak ile ilgili gelişmeler olacağı ile ilgili işaretler ortadadır.

Suriye de askeri operasyon olursa Yunanistan’ın ve Ermenistan’ın da hareketleneceği aşikardır..

Libya’ya inanılmaz askeri malzemelerin gittiği ile ilgili basında haberler ciddi şekilde yer aldı..

2023 yılında bizi uğraştıracak konuların ilk işaretleri geldi. Ocak ayının bitimine kadar bakalım daha hangi işaretleri göreceğiz..

Her olayın sonucunun milletimize hayırlar getirmesini dilemekten başka bir şey keşke elimden gelse..

Tek söyleyebildiğim ve yapabildiğim şey BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM demek ve buna hizmet etmeye gayret etmekten ibaret. İnşallah milletimiz için her şeyin en güzeli gerçek olur..

Yorum

Başa dön tuşu