İyi Parti’ye yeni katılanlara rozet takıldı: “Türkiye nefes aldı”

Ortaca Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen programda partiye yeni katılanlara rozetleri takıldı.

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergün, programda yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’da gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Milletvekili Ergün; “Malazgirt savaşından bu yana Anadolu için mücadele içindeyiz. Bu mücadelede şehitler vermeye devam ediyoruz. Hakkari kırsalında şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum. Şehit cenazesine katılan ülkenin ana muhalefet lideri sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı nefretle kınıyorum. Ankara’da muhalefet partisi liderini korumayacaksan ne yapacaksın.” diye konuştu.

İyi Parti’nin siyaset dili ve anlayışını değiştirmeyi amaçladığına işaret eden Ergün; “Bu siyaset dili ve anlayışı değişsin diye İyi Parti’yi kurduk. İyi Parti, Cumhuriyetin kazanımları ile milletin değerlerini bütünleştirme hareketidir. Yeni bir nefes, anlayıştır. Vatandaşlık bağı ile Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı olan etnik kökeni ne olursa olsun. İnancı, siyasi görüşü ne olursa olsun. İhanet çemberinin içinde olmayan her insan İyi Parti’nin saflarında yer alabilir.” dedi.

– “Türkiye’de siyaset yapısını değiştirdik”

Partisinin gençlik ve kadın hareketi olduğunu söyleyen Milletvekili Ergün; “Özellikle gençlerimize partimizin kapısı açık. Bu parti bir kadın ve gençlik hareketidir. Bu anlamda örnek bir siyasi oluşum olmaya devam edeceğiz. İyi Parti olmasa denklem değişmeyecekti. Bugün denklem değişti. Türkiye’de artık Ak Parti iktidarının çöküş süreci başladı. Bu İyi Parti’nin başarısıdır. Bu bağırış, çağırışın temel sebebi bu. Artık çöküş süreci başladı. Başarılıyız. Türkiye’de siyaset yapısını değiştirdik. Bu oteriterleşen ve millete tepeden bakan zihniyete karşı mücadelemiz sonuna kadar devam edecek.” diye konuştu. Ergün, Cumhuriyeti kuruluş felsefesine döndürmeyi istediklerini de sözlerine ekledi.

– “Türkiye nefes aldı”

İyi Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı esefle kınadığını ifade etti.

İl Başkanı Şekerdağ, şunları söyledi; “Adaletli, hukukun işlediği, herkesin eşit haklara sahip olduğu Türkiye için çalışıyoruz. İnsanlar canıyla bu toprakları vatan yaptılar, vatan yapmaya devam ediyorlar. Birileri de provokasyonlarla Türk milletini bölmeye çalışıyor. Artık biz birlik olmalıyız. Türkiye’de Millet İttifakı’nın oyları ile alınan belediyeler ve nefes alan bir ülke görüyoruz. El ele vereceğiz Türkiye’yi iyi yapacağız.”

Programa, Muğla Milletvekili Metin Ergün, İyi Parti İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, İlçe Başkanı Barbaros Canlı, İl Gençlik Kolları Başkanı İzel Kuşkun, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emin Zorlu, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı