Japonya Büyükelçiliği’nden Köyceğiz’e 56 bin dolarlık hibe

Köyceğiz’de kırsal kesimdeki vatandaşların sağlık hizmetinin ayağına götürülmesini amaçlayan ‘Gezici Sağlık Aracı’ hibe programı için Japonya Büyükelçiliğinde 56 bin dolarlık imza gerçekleştirildi.

Japonya Ankara Büyükelçiliği ve Köyceğiz Kaymakamlığı arasında Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında, Köyceğiz ilçesine gezici sağlık aracı kazandırılması amacıyla hazırlanan projenin protokolü imzalandı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu ve Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ankara’da Japonya Büyükelçiliği Rezidansı’nda gerçekleşen toplu imza törenine katıldı.

Japonya Büyükelçisi Akio Mıyajıma ile Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz’e kazandırılacak olan 56 bin dolarlık “Gezici Sağlık Aracı” projesine imza attı.

Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Belediye ve İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak yürütülen proje kapsamında, Köyceğiz’deki vatandaşlara gezici araç sayesinde kaliteli ve modern sağlık hizmeti verileceğini aktardı.

Köyceğiz Belediye Başkanı Ceylan ise projeyle sağlık sıkıntıları olan ancak ulaşım, imkansızlık, ekonomik ve benzeri problemlerle herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmekte sıkıntı çeken vatandaşlara, modern tıbbi cihazların olduğu gezici sağlık aracı sayesinde kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini vurguladı.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, gerek hizmet gerekse yatırım anlamında Muğla için çalışmalara devam edeceklerini ifade etti. Gökcan, Muğla’nın her şeyin en iyisini hak ettiğini ve çalışmaları da bu doğrultuda yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı