Kano ve kürek takımlarının vazgeçilmez adresi

Kano ve kürek takımları ve milli takımlar, elverişli imkânları nedeniyle kamp yapmak için Köyceğiz Gölü'nü tercih ediyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı Köyceğiz gölünde kamp yapan 1-4 Eylül’de Macaristan’da yapılacak Gençler 23 Yaş Altı Dünya Şampiyonası ile 8-11 Eylül’de Slovakya’da düzenlenecek “Durgunsu Kano Uluslararası Olimpik Umutlar” yarışlarına hazırlanan Kano Milli takımını ziyaret ederek sporcularla bir araya geldi.

Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın da hazır bulunduğu görüşmede Türkiye Kano Federasyonu başkanı Alper Cavit Kabakçı, Vali Orhan Tavlı’ya Kano Milli Takımı ve Türkiye Kano Federasyonu’nun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ekim-Nisan ayları arasında Türkiye Kano Federasyonu tarafından Köyceğiz’de kamp ve yarışmaların yapıldığını belirten Türkiye Kano Federasyonu başkanı Alper Cavit Kabakçı Ulusal ve Uluslararası Milli takım kampları ve Bahar Kupası yarışlarının da her yıl Köyceğiz’de yapıldığını, Köyceğiz Gölü ve Namnam Çayı’nda oluşturulan parkurlarda sporcuların yarışlara hazırlandığını söyledi.

Kampa katılan 19 sporcunun, Durgunsu Kano Milli Takımı Baş antrenörü Andrey Shantarovich ve antrenörler Yağmur Özcan, Ufuk Özcan ve Kerim Tenha yönetiminde günde çift antrenmanla organizasyonlara hazırlandığını belirten Başkan Kabakçı, Kano Milli Takımımızın Köyceğiz’de 8 Ağustos’ta başlayan kampının 5 Eylül’e kadar devam edeceğini söyledi.

1 – 4 Eylül tarihleri arasında Macaristan Szeged’de yapılacak olan Durgun su U23 ve Gençler Dünya Şampiyonasında milli takımımızın hedefinin A finalde yarışmak olduğunu belirten Türkiye Kano Federasyonu başkanı Kabakçı, 8-11 Eylül tarihleri arasında Slovakya Bratislavada yapılacak Olimpik Umutlar Şampiyonasında milli takımımızın hedefi madalyaları kazanmak olacaktır” dedi.

Hava şartlarının ve suyun uygun olması ve uygun altyapısı nedeniyle pek çok kano ve kürek takımı tarafından Köyceğiz gölünün ve Köyceğiz’in kamp alanı olarak tercih edildiğini belirten Vali Orhan Tavlı Köyceğiz Su Sporları Merkezinin de etkisiyle önümüzdeki yıllarda Köyceğiz gölünün kano ve kürek takımlarının vazgeçilmez adresi olacağını ifade etti.

Muğla’mız yılın 12 ay pek çok sporu yapmaya uygun bir coğrafya ve iklime sahip olduğunu bu nedenle yüzlerce, binlerce kilometre öteden bu sporu en iyi şekilde yapabilmek için takımların Muğla’ya geldiğini belirten Vali Orhan Tavlı “Sahip olduğumuz avantajın farkındalığıyla gençlerimizi kano sporu yapmaya davet ediyorum” dedi.

Milli takım sporcularıyla bir süre sohbet eden Vali Orhan Tavlı 1-4 eylül 2022 tarihlerinde Macaristan’da yapılacak olan U23 ve Gençler Dünya Şampiyonasına katılacak ve 8-11 eylül 2022 tarihlerinde Slovakya’da yapılacak olan Olimpik Umutlar yarışlarına katılacak sporculara başarılar diledi.

Yorum
Başa dön tuşu