Karaçelik; “CHP, Cumhuriyetin ve Demokrasinin Teminatı Olmaya Devam Edecek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı, danışma kurulu gerçekleştirildi. Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, toplantıda yaptığı konuşmada, CHP’nin milyonlarca insanın umudu olduğunu söyleyerek, yerel seçimlerin önemini vurguladı.

Ortaca Kent Konseyi Salonundaki toplantıya CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya, Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, seçim sürecinde yaptıkları çalışmalar için partililere teşekkür ettiğini belirtti.

Başkan Karaçelik; “24 Haziran seçimlerine çok büyük umutlarla gittik ama maalesef yüzde 48 oy aldık. Cumhuriyet Halk Partisi, ülkeyi kuran, demokrasiyi getiren bir parti. Bizim gibi ülkelerde solda siyaset yapmak çok zor, buna rağmen 90 yıldır çözülmeyen bir parti var. Bu parti bundan sonrada Cumhuriyetin ve demokrasinin teminatı olarak kalacaktır. Bundan şüphemiz yok. İnsanlık var olduğu sürece sosyal demokrat düşünce var olacak, bu düşünceyi bizler ve sonra gelenler temsil edecek. Bu ülkede yüzde 48 demokrasiye inanan bir kitle olduğu ortaya çıktı. Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’deki demokratik güçlerin önderliğine soyundu. Yerel seçim çok yaklaştı. Yerel seçimlere kısa süre içinde hazırlanmaya başlamalıyız. Milyonlarca insanın umuduyuz.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu