KARANLIK AYDINLAR..

Karanlıktan aydınlığa çıkmanın yolu sorgulamaktır..

Körü körüne ideolojilere bağlanıp, biat kültüründen kurtulmadıktan sonra rahata eremeyeceğiz..

FORMA AŞKI ile olaylara bakmaktan kurtulamadığımız için bizden görünen, bizimle AYNI FORMAYI giymiş ama BİZDEN OLMAYAN başka güçlere hizmet eden, Türk toplumunu kamplaştıran, bölen, kutuplaştıran ve ÇATIŞTIRANLARI bir türlü fark edip, GÖREMİYORUZ..

ATATÜRKÇÜLÜĞÜN  içi boşaltılmış SLOGAN ATATÜRKÇÜLÜĞÜ haline getirilmiş, TÜRKÇÜLÜK, MİLLİYETÇİLİK farklı, farklı tanımlanır hale gelmiş, yeni yeni bir çok milliyetçilik anlayışları türetilmiş. SİYASAL İSLAM çizgisinde yürüdüğünü söyleyen MİLLİ GÖRÜŞ mensupları, kaç fırkaya ayrılmış. Cemaatler , Tarikatlar Diyanet işleri başkanlığından daha etkili hale gelmiş. Millet , ÜRETİM topluluğundan TÜKETİM toplumuna dönüştürülmüş. Geçim derdinden ve mücadelesinden dolayı insanlarımız, Milli ve Manevi değerlerin yozlaşmasını, bizi biz yapan değerlerin erozyona uğramasını, milletin temel taşı olan aile kurumunun dinamitlendiğini göremez hale getirilmiş..

Ekonomi, siyaset, bürokrasi, sanat, spor vs.. alanlarda BELLİ ZÜMRELERİN TEKELLEŞMESİNİ GÖREMEZ HALE DÜŞÜRÜLMÜŞ.. ALGI OPERASYONLARI ile milletimiz ONLARIN İSTEDİKLERİ GİBİ DÜŞÜNEN, DAVRANAN ve YAŞAYAN TOPLULUKLAR HALİNE GETİRİLMİŞ…Bu çarkın içinden kafasını kaldırıp, SORGULAYAN insanlarımız da SİSTEM TARAFINDAN LİNÇ EDİLMİŞ..

PİRİNCİ TAŞINI AYIKLAMADAN KURTULUŞ  ZOR. Türk milleti içini temizlemek ve bağırsaklarında ki parazitleri boşaltmak zorunda.. Yoksa daha bir çok vatansever vatan evladı feda edilmek zorunda kalınacak. Çok canlar yanacak..Siyasetçisinden, Aydınına.. Aydınından, sanatçısına… kısacası toplumun tüm kesimi İÇ TEMİZLİK YAPMAK ZORUNDA.. BİZİM FORMAYI GİYEN ama BİZDEN OLMAYANLARI TEK TEK AYIKLAMALI..

AYIKLAMAK İÇİN ŞABLON ŞU..

Kim, toplumu tüm farklılıklarına rağmen KUCAKLIYORSA ,  siyasi düşüncesi , inancı ve etnik kökeni ne olursa olsun BİZDENDİR… Kim ki ;  toplumu kutuplaştırıp, kamplaştırıp , ötekileştirip, bölüyorsa ve çatıştırıyorsa, BİZİM FORMAYI GİYMİŞ ama BİZDEN OLMAYAN ve BAŞKA TAKIMA ÇALIŞAN içimizde ki KRİPTODUR…KİM MİLLETİN İNANCINA, MİLLİ ve MANEVİ DEĞERLERİNE SALDIRIYORSA içimizde ki  KRİPTODUR.. Hükümete ve yönetime ELEŞTİRİ ve MUHALEFET yapılabilir ama MİLLETE TERS DÜŞÜLMEZ. Milletin DEĞER YARGILARINA, İNANCINA, GELENEK ve GÖRENEKLERİNE  CEPHE AÇILMAZ, AÇILAMAZ..

Siyasetçi, aydın ve sanatçı  fikir özgürlüğü diye TOPLUMUN DEĞER YARGILARINI HOR ve HAKİR GÖREMEZ.  FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ  sadece ve sadece İDAREYE YAPILIR, içinden çıktığın topluma ve toplumun değer yargılarına ters düşülmez , MİLLETE MUHALEFET YAPILMAZ..  Millet adına, millet için eleştiriler  yapıyorum diye,  DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ diye diye MİLLETİ, MİLLET YAPAN DEĞERLERE SALDIRILMAZ..  Saldırı var ise ÇATIŞMA ortamı yaratılmışsa bunu yapanlar bu millete değil, başka zümrelere hizmet ediyordur.

Bizim milletimiz, binlerce yıldır TÜM FARKLILIKLARIMIZA RAĞMEN  KARDEŞLİĞİ TESİS EDEREK YÜCE TÜRK MİLLETİNİ ORTAYA ÇIKARMIŞTIR. Farklılıklar bizim asla korkumuz değildir. Bizim korkumuz aramıza sokulacak NİFAKTIR. Bizim milletçe birliğimizden korkanlarda bu KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAK İÇİN her türlü NİFAK OYUNLARINI oynamaktan çekinmiyorlar.. BİRLİĞİMİZİ BOZACAK LAFLAR EDEN, BİZİM FARKLILIKLARIMIZI KAŞIYIP, BİZİ ÇATIŞTIRAN KİMSE İÇİMİZDE KİKRİPTOLAR DA ONLARDIR..

Birliğimizi bozanın, dirliği bozulsun inşallah…

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu