KASOB48 yönetim kurulundan Tekne Kooperatifi Başkanı Demir’e ziyaret

Köyceğiz Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KASOB48) Dalyan Tekne Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Demir’i ziyaret etti.

Köyceğiz Sportif Olta Balıkçılığı ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (KASOB48) Dalyan Tekne Kooperatif Başkanı Mehmet Ali Demir’i ziyaret etti.

KASOB48 Derneği Yönetimi Kurulu Başkanı Yüksel Turan beraberinde yardımcıları Mehmet Ali Ercan, Suat Yıldırgan ve yönetim kurulu üyeleri Ersin Erdoğdu, Çetin Özcan, Ender Aydemir, Levent Kansal, İlke Ünal, İsmail Ercan,  Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Demir’ i ziyaret etti.

Ziyarette, doğal hayatın korunması ve sportif olta balıkçılığı ile ilgili sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Doğal hayatı koruma adına Köyceğiz gölü ve Dalyan kanalında çok fazla çevre kirliliği olduğu ve bu kirliliğin giderilmesi için gerekli çalışmaların düzenli yapılması gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

Dalyan Tekne Kooperatifi Başkanı Mehmet Ali Demir, bu konuda her türlü desteği vereceklerini söyledi.

KASOB48 Derneği Yönetim Kurulundan yapılan açıklamada; “Bizler de KASOB48 Derneği olarak ormanlarımızı, sazlıklarımızı korumak için her türlü faaliyetin içinde bulunacağımızı zaten sportif olta balıkçılığını yaptığımız sırada da her türlü kirliliği topladığımızı bildirdik. Sportif olta balıkçıları da çok ciddi sıkıntılar yaşamakta Tarım İlçe Müdürlüğünden alınan sportif olta balıkçılığı avlak sahasında avlanma ile ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Sportif olta balıkçılığı için ayrılan yerlere alınmış olan kararlar yüzünden girilemediği hakkında bilgi verildi. Göldeki ve kanaldaki sazlıkların korunması adına tekne sahibi arkadaşların hız limitlerine uymaları gerektiği hususu görüşüldü. Eğer sazlıkları ve ormanlarımızı koruyamazsak bu doğa harikası bölgemiz yok olmakla karşı karşıya kalacaktır. Eğer sazlıkları ve ormanlarımızı koruyamazsak doğayla birlikte bizlerde yok oluruz. Bu konuda tüm halkımızı duyarlı olmaya davet ediyoruz.” denildi.

Yorum

Başa dön tuşu