üstbilgi relşam

Köseoğlu; “Gazetecilik kutsal bir görevdir”

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklamada bulunan Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü Mehmet Ali Köseoğlu, “Gazetecilik mesleği, her türlü sorumluluğa haiz olunduğu sürece kutsal olarak nitelediğimiz görevler arasındandır” dedi.

Muğla Basın İlan Kurumu Müdürü Köseoğlu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu. Türk basınında 24 Temmuz 1908 tarihinde sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü kutlanan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın, ülkemizin milli hedeflerine doğru ilerlediği bir dönemde yeniden kutlandığını kaydeden Köseoğlu, “Dün Milli Mücadele cephesinin ve milli uyanışın bağrında makes bulduğu, kamuoyunun haber alma hakkının vasıtası olan basın kuruluşları ve değerli gazeteci meslektaşlarımızın azimli ve yürekli duruşları, günümüzde de 15 Temmuz ihanetinin çarptığı duvarlardan birisi olmuştur” dedi.

Satır İçi Makale

‘Görevlerinde başarılar diliyorum’

Köseoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:  “Kuşku yok ki gazeteci meslektaşlarımızın icra ettiği görev, her türlü sorumluluğa haiz, doğru ve gerçek haberlerle toplumu aydınlatma görevinin bilincinde olunduğu sürece kutsal olarak nitelediğimiz görevler arasındandır. Meslektaşlarımızın ve basın kuruluşlarının, kendi yaşadıkları her türlü sıkıntıya rağmen, halkın haber alma hakkı doğrultusunda icra ettikleri görevlerinde başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yerel ve yaygın basın kuruluşlarında görev alan tüm gazeteci meslektaşlarımın, tüm basın çalışanlarının ve ilgililerin Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, ülkemizin ve milletimizin gelecek vizyonuna sağladıkları olumlu katkıların artarak devamını diliyorum.”

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu