Köyceğiz Belediye personeline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi

Köyceğiz Belediyesi’nde, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte geçen konular hakkında tüm çalışanlara 'Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' verildi.

Köyceğiz Belediyesi’nde, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu çerçevesinde Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelikte geçen konular hakkında tüm çalışanlara ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.

Belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan memur, işçi ve sözleşmeli personellere yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim semineri toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Eğitimlerde; Köyceğiz Belediyesi, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Yasemin Sarıtarla ve İşyeri Hekimi Mehmet Gümüş tarafından belediye personelleri, iş sağlığı ve güvenliği, işçi ve işverenin yasal hak ve sorumlulukları, acil durumlarda yapılması gerekenler, yangın güvenliği, iş güvenliği ekipmanlarının tanıtılması, iş kazaları ve meslek hastalıkları, kaza, yaralanma, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, temel İlkyardım uygulamaları gibi konularda bilgilendirildi.

Yorum
Başa dön tuşu