üstbilgi relşam

Köyceğiz Belediyesinin etkinlikleri yaz boyunca ilçeye renk katacak

Köyceğiz’de bu yıl 21’incisi düzenlenecek Uluslararası Üniversiteler Yaşar Sevim Plaj Hentbol Turnuvası 25 Haziran’da başlayacak. Hemen ardından ise 7.Köyceğiz Motosiklet Festivali ve 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali ile yaz programı devam edecek.

25 Haziran Pazartesi günü, Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile halk oyunları gösterisinin ardından Delta Plajı’nda, şampiyonanın açılışı yapılacak.

Satır İçi Makale

5 gün sürecek şampiyonanın ardından etkinlikler hızla devam edecek. 28-30 Haziran tarihleri arasında 7.Köyceğiz Motosiklet Festivali gerçekleştirilecek. Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi katkılarıyla geleneksel hale getirilen 7. Köyceğiz Motosiklet Festivali, bu yılda renkli görüntülere sahne olacak.

Geçen yıl Türkiye’nin çeşitli illerinden oluşan bin 500 motorcunun katılımı ile gerçekleşen festival ilçenin tanıtımı ve ekonomik kazanım amacı taşırken festivale katılacak motorcular, dünyanın çok az yerinde yetişen sığla ağaçları arasında bulunan mesire alanına çadırlarını kurabilecek.

Festival kapsamında, Ekincik Plajı, Sultaniye Kaplıcaları, Yuvarlakçay turları yapılacak. Katılımcılar; İllüzyonist İlkay Çiğdem’in gösterisi, Anadolu Rock grubu Dönence, Grup Bandana ve Grup Zirve konseri ile keyifli dakikalar yaşayacak.

02-05 Ağustos tarihleri arasında ise 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali’nde ünlü sanatçılar ve kaliteli filmler seyirci ile buluşacak.

21-23 Eylül’de 23. Cennet Köyceğiz Briç Festivali, 24-26 Temmuz’da Köyceğiz Voleybol Turnuvası ve 11-14 Ekim’de Güz Günleri Köyceğiz Bisiklet Festivali ile sosyal ve eğlenceli bir dönem ilçeye renk katacak.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan; “Tüm vatandaşlarımızı ilçemizde konuk etmekten ve ağırlamaktan mutluluk duyarız. Paylaşma, kaynaşma ve eğlenceyi bir arada tutmayı amaçlıyoruz. Herkesi, eşsiz doğal güzellikler sunan deniz, doğa ve güneş ile iç içe olan ilçemize bekliyoruz.” dedi.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu