Köyceğiz ikinci el pazarı ilgi görüyor

Köyceğiz Belediyesince başlatılan ve uzun süredir devam eden ikinci el pazarının gördüğü ilgi ilçenin sakin şehir unvanı almasının ardından arttı.

Köyceğiz Belediyesince başlatılan ve uzun süredir devam eden ikinci el pazarının gördüğü ilgi ilçenin sakin şehir unvanı almasının ardından arttı.

İlçedeki ikinci el eşya sahipleri ve sivil toplum kuruluşlarının her ay satmak istedikleri ürünleri tüketicilerin beğenisine sunduğu pazarda yerli ve yabancı turistlerin ilgisiyle yoğunluk yaşanıyor. Köyceğiz Kordonunda gerçekleştirilen pazar adeta panayır havasında geçiyor. Pazar, yöre halkının yanı sıra çevre il ve ilçelerin katılımı ile renkli görüntülere sahne oluyor.

Köyceğiz Belediyesi tarafından kurulan pazarda vakıflar, dernekler, okul aile birlikleri ve sivil toplum kuruluşlarına ücretsiz olarak stant veriliyor. Pazarda  kullanılmış eşyaların yanı sıra  el sanatları ve el ürünleri de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, kordon boyunca kurulan stantlarda gerçekleştirilen pazarın vatandaşların Sakin Şehir Köyceğiz’i görmesi için güzel bir fırsat olduğunu söyledi.

Başkan Ceylan, sosyal ve kültürel etkinliklerle Sakin Şehir Köyceğiz’in adını duyurmaya devam edeceklerini belirterek, ilçede kurulan pazarlara yoğun ilgi gösterilmesini memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi.

Başkan Ceylan; “Belediyemizin ikinci eşyaları tüketiciyle buluşturduğu 2. El Pazarı adeta panayır havasında geçiyor. Etkinlikte ikinci el eşya sahipleri ve Sivil Toplum Kuruluşları her ayın son pazar günü kurulan ve yerli, yabancı misafirlerin ilgisini çeken pazarda ürünlerini tüketicilerin beğenisine sunuyor. Pazar için bölgemize gelen vatandaşlar aynı zamanda eşsiz güzellikteki Köyceğiz’imizi görme fırsatı buluyor.” diye konuştu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı