Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman destinasyonu alternatif turizmle öne çıkıyor

Köyceğiz Ortaca Dalaman Turizm Destinasyonu Yürütme Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

Köyceğiz Ortaca Dalaman Turizm Destinasyonu Yürütme Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı Başkanlığında yapıldı.

Köyceğiz Ortaca ve Dalaman ilçelerinin turizm potansiyelinin değerlendirildiği toplantıda Köyceğiz Ortaca ve Dalaman’ın ayrılmaz bir bütünün parçaları olduğunu vurgulayan Muğla Valisi Orhan Tavlı Turizm sektörünün altyapı ve üstyapısını geliştirecek projelerle Köyceğiz Ortaca Dalaman destinasyonunu turizmde hak ettiği yere getirmek için yapılan çalışmaların hızlandırılarak çözüme ulaştırılacağını söyledi.

Kaunos Anti Kenti Kazı Başkanı Doç. Dr. Ufuk Çörtük’ün kazı ve restorasyon çalışmaları hakkında yaptığı bilgilendirmede Kaunos Antik Kentindeki çalışmaların Muğla Valiliği, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Turizm Bakanlığı ve MUÇEV tarafından desteklendiğini belirterek desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

Tarihi ve kültürel varlıkların korunması için ayrıca proje yürütüldüğünü belirten Prof. Dr. Ufuk Çörtük Kaunos Kral Mezarları için proje çalışmalarında sona gelindiğini önümüzdeki günlerde koruma, konservasyon ve restorasyon uygulamalarının başlayacağı bilgisini verdi.

Köyceğiz Ortaca Dalaman destinasyonunda da nihai hedefin 4 mevsim turizm olduğunu vurgulayan Vali Orhan Tavlı, bölgede spor turizminin mutlaka daha ileri bir seviyeye getirilmesi gerektiğini söyleyerek, bölgenin özellikle rafting, kano, paddle boat, yelken, sörf gibi su sporlarına başkent olması için altyapı çalışmalarına başlandığını, kazandırılacak tesislerin bölge gençlerine su sporları eğitimi vermesinin yanında spor turizmi için de kullanılacağını vurguladı.

Muğla’nın sahip olduğu potansiyelin ön plana çıkarılması, turizm gelirinin daha da arttırılması böylelikle Muğla ve Ülke ekonomisine katkı sağlanması amacıyla turizmin dört mevsime yayılması çalışmalarının yapıldığını, dört mevsim turizm konusunda tüm destinasyonlarda aynı kararlılığı gördüğünü belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı “Hep birlikte işbirliği ve koordinasyon içinde yürütülecek çalışmalarla hedefimize ulaşacağız. Çalışmalara destek veren, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu