Köyceğiz’de etkinlikler başlıyor

Köyceğiz’de 20-23 Haziran’da 8.Köyceğiz Motosiklet Festivali yapılacak. Motosiklet Festivali’nin ardından Köyceğiz’de bu yıl 22’ncisi düzenlenecek Üniversiteler Yaşar Sevim Plaj Hentbol Turnuvası 24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Delta Plajı’nda başlayacak.

Köyceğiz Belediyesi’nin gelenekselleştirdiği Ramazan etkinliklerinde ürünler ve el sanatları stantları ilçe halkı ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

Ramazan etkinliklerinin ardından bu yıl 5’incisi düzenlenen bisiklet festivali, bisiklet ve doğa tutkunu 150 bisikletçiyi buluşturdu. Bisikletçiler, portakal tarlaları arasından geçerek “Şelale Yolu”, “Yuvarlakçay”, “Ekincik-Sultaniye”, “Köyceğiz Gölü” etaplarını gerçekleştirdi. Katılımcılar belirlenen noktalarda mola vererek, bölgenin güzelliklerini yakından görme imkânı buldu. Bisiklet tutkunları, dört günde toplam 220 kilometre pedal çevirdi.

Geleneksel motosiklet festivali

Köyceğiz’de 20-23 Haziran’da 8.Köyceğiz Motosiklet Festivali yapılacak. Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi katkılarıyla geleneksel hale getirilen 8.Köyceğiz Motosiklet Festivali’ne katılacak motorcular, Mesire Alanı’na çadırlarını kurabilecekler. İsteyen bungalovlarda, isteyen de göl manzaralı apart otel, motel ve pansiyonlarda kalabilecek.

Festival kapsamında Ekincik plajı, Sultaniye Kaplıcaları, Yuvarlakçay turları, Dalyan Kanalı, Kaunos Antik Kenti, İztuzu turları yapılacak. Bu yıl akşam etkinlikleri Karaoke müzik ve yarışmalar ile çeşitli eğlencelerden oluşacak. Motosiklet Festivali’nin 3. günü Timuçin Şahin ile Caz Müzik Üzerine söyleşi, Mete Şen THM Konseri ile Orkestra Grup Kervan ile final yapacak.

Plaj Hentbol Turnuvası

Motosiklet Festivali’nin ardından Köyceğiz’de bu yıl 22’ncisi düzenlenecek Üniversiteler Yaşar Sevim Plaj Hentbol Turnuvası 24-28 Haziran 2019 tarihleri arasında Delta Plajı’nda başlayacak.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, deniz, doğa, güneşle iç içe olan sakin şehir Köyceğiz’deki etkinliklerle bölge halkını ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. Başkan Ceylan; “Paylaşma, kaynaşma ve eğlenceyi bir arada tutmaya çalıştığımız Festivallerimize eşsiz doğal güzellikler sunan ilçemize bekliyoruz. 20-23 Haziran 8. Köyceğiz Motosiklet Festivali’nden, 24-28 Haziran  22. Üniversiteler Yaşar Sevim Plaj Hentbol Turnuvası’na kadar son derece eğlenceli bir dönem geçecek.” dedi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı