Mehmet Sertkaya aday adaylığı başvurusunu yaptı

İlçe binasında başkan vekili Evren Tezcan’a başvurusunu teslim eden Mehmet Sertkaya, 2019 yerel seçimlerinin partisi ve ilçesi için hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

İlçe Başkanlığı görevi süresince hayatının en onurlu görevini yaptığı düşüncesinde olduğunu aktaran Sertkaya; “1994 yerel seçimlerinde rahmetli Kemal Şahin başkanlığında Ortaca sokaklarına seçim çalışmalarına çıktım. Daha sonra 13 yıl ilçe başkanı olarak görev yaptım. Göreve geldiğimde Dalyan’da 15 yıllık sağ iktidar vardı. Ortaca’da AKP iktidarı vardı. İlk girdiğimiz seçimlerde belediyeye Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını diktik. Ayrıca, Ortaca’dan il genel meclisine 2 üye gönderdik. Cumhuriyet Halk Partisi bayrağı o günden bu yana partililerin desteği ile dalgalandı. Bunun kıvancı içindeyim. İlçe Başkanı olarak hayatımın en onurlu görevini yaptığımı düşünüyorum.”  diye konuştu.

“Yorulduğum için değil, daha çok çalışmak için”

Yorulduğu için değil daha çok çalışmak için ilçe başkanlığından ayrılarak Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu söyleyen Mehmet Sertkaya; “13 yılın birikimi, siyasi ve sosyal tecrübelerimi aktara bilmek için hizmet etmek için adayım. Partililerden ve Ortacalılardan aldığım çağrı üzerine aday adaylığımı açıkladım. Resmi başvurumu yaptım. Sokaklara çıkıp partimin delegelerini ziyaret edeceğim. Temayül yoklaması istiyorum. Partililerimden icazet isteyeceğim. Genel merkezimizin belirleyeceği yöntem nasıl olursa saygı duyacağız. Partililerimizi, sivil toplum kuruluşlarını ve muhtarlarımızı ziyaret ediyorum. Adaylık sürecimde büyükşehirle birlikte yapacağımız çalışmaları da açıklayacağım.” dedi.

“Ortaca artık; Zengin kaynakların fakir bekçiliğini yapmamalı”

Sektör temsilcileri, üreticiler, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler ile ortak çalışmalar yapılması gerektiğine işaret eden Sertkaya, şunları söyledi; “Bizim Yeni Bir Ortaca için öngördüğümüz model belli. Kıyı da ne varsa, kırsalda da o alacak. Biz diyoruz ki; Ortaca turizmini planlayacaksa, doğru planlamalı. Ticaretini, tarımını planlayacaksa doğru planlamalı. Ortaca için dilek ve temenni devri kapandı. Çünkü Ortaca’nın artık kaybedecek zamanı yok. Ortaca artık; Zengin kaynakların fakir bekçiliğini yapmamalı. Ortaca tarlada ürettiğini turizmin sofrasına koyabilmeli. CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarım politikalarına yönelik ortaya koyduğu vizyonun en önemli açılımı olan; ‘Üreticinin malını CHP’li belediyeler alacak. Hem üretici kazanacak hem de vatandaş ihtiyacını ucuza karşılayacak’ tespitini Ortaca’da hayata geçirmek ve kalıcı hale getirmek istiyoruz. Ortaca’da sosyal demokrat belediyeciliğin uygulandığı bir pilot bölge inşa etmek istiyoruz. Elbette üreticilerimize, kooperatif ve birliklerimize vereceğimiz destekler bunlarla sınırlı kalmayacak. Ortaca’nın bir lojistik merkez olması adına bölgemizdeki soğuk hava deposu potansiyelini arttırarak ürünler için uygun koşullarda depolama imkânı sunmak ve böylece fiyat istikrarını da sağlamak istiyoruz. Kısaca Ortaca’nın turizm, ticaret ve tarıma dayalı ‘Yerel Kalkınma Modeli’ni yaratmak ve Yeni Bir Ortaca idealini hayata geçirmek istiyoruz. Yeni Bir Ortaca ideali’ne yönelik tüm projelerimizi önümüzdeki süreçte hazırladığımız Kent-İnsan-Ekonomi ilişkisini temel alan seçim bildirgesini kamuoyunun bilgisine sunacağız. Size söz veriyorum. Ortaca’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.”

Meclis üyeliği aday adaylığı

Öte yandan CHP meclis üyeliği aday adaylığı başvuru süreci de devam ediyor. Ortaca CHP’de Hülya Tımbıl, Gülnaz Kırkık, Bilal Erdoğan ve Haluk Gürel belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvurularını ilçe başkanlığına yaptılar.

Yorum
Başa dön tuşu