Mehmet Sertkaya; “Bu yoldan asla geri dönmeyeceğim”

Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Sertkaya, aday adaylığını açıkladığından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesi olmayan, parti ile ilgisi bulunmayan bazı çevrelerce hedef alındığını söyledi. Sertkaya; “Beni ve partimi hedef alan bu çirkin saldırılar karşısında suç duyurusunda bulunmama rağmen maalesef saldırılar devam etmektedir.” dedi.

13 yıl CHP’de ilçe başkanlığı yaptığını hatırlatan Sertkaya; “Bu süre zarfında üst üste iki kez yerel seçimde partimin başındaydım. Parti üyelerimizin üstün gayreti ve fedakarlığı sayesinde her iki seçimde büyük başarı gösterdik ve sayın Hasan Karaçelik’in iki dönem Ortaca Belediye Başkanı olmasını sağladık. Bunu partimizde hep var olan birlik, dayanışma ve kardeşlik ruhu sayesinde başardık. Esasen beni hedef alan alçakça saldırılara partimiz tarafından anında karşılık verilmesi ve partili arkadaşlarımızın gösterdiği sert tepki, bu birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının açık ifadesidir. Bu bakımdan başta ilçe başkanımız Evren Tezcan olmak üzere bütün partili arkadaşlarıma en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“BENİ KORKUTAMAZLAR. KORKMUYORUM”

Yeni bir Ortaca ideali olduğunu anlatan Belediye Başkan Aday Adayı Sertkaya; “Ortaca halkının zenginliklerin fakir bekçisi olmasını istemiyorum artık. Turizm, tarım ve ticareti birleştirmek, böylece Ortaca’yı zenginleştirmek istiyorum. Ortaca halkına yepyeni bir Ortaca vaat ediyorum. Eğer nasip olurda Belediye Başkanı olursam, bu amacımı gerçekleştirebilmek için gece gündüz çalışacak, kendimi Ortaca halkına adayacağım. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Anket olmuş, ön seçim olmuş hiç fark etmez. Kaderde kazanmakta vardır, kaybetmekte. Ama ben kazanmak için yola çıktım. Ve bu yoldan asla geri dönmeyeceğim. Kalleşçe saldırılarla beni yolumdan döndüremezler. Beni korkutamazlar. Korkmuyorum.” şeklinde konuştu.

“SALDIRILAR NEDENİYLE EK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”

Sertkaya; “Asıl bana saldıran o alçaklar korksun. Zaten korkuyorlar. Korktukları için internet sayfalarının arkasına saklanıyorlar. O korkaklar, yürekleri yetiyorsa eğer, kimden emir aldıklarını ve kimin hizmetinde olduklarını açıklasınlar. Kendileri başka siyasi partilere mensup oldukları halde henüz daha adaylığım bile kesinleşmeden bana ve partime neden saldırdıklarını açıklasınlar. Neden bu kadar korkuyorlar asıl onu açıklasınlar.” dedi.

Konuyla ilgili, ek suç duyurusunda bulunduğunu açıklayan Mehmet Sertkaya, şunları söyledi; “Suç açık açık işleniyor. Suç açık açık işlenmeye devam ediyor. Yargı var mı, yok mu? Varsa eğer suçun işlenmesine bir son vermelidir.”

Yorum

Başa dön tuşu