Mehmet Sertkaya; “Büyükşehir ile kol kola Ortaca’mızı hak ettiği yere taşıyacağız”

CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya; “Ortaca’mız için çok güzel projeler ürettik. Büyükşehir Belediye başkanımızdan bunların sözlerini aldık. Önümüzdeki günlerde Ortaca için gecikmiş olan otopark, kültür salonu, hal ile Dalyan ve Sarıgerme’deki projelerin hayata geçirilmesini sağlayacağız.” dedi.

Sertkaya, beraberindeki Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan ve İlçe Başkanı Evren Tezcan ile pazar esnafı, iş yeri ziyaretleri gerçekleştirdi.

Burada konuşan Sertkaya, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kent, insan ve ekonomiyi birleştirerek yeni bir Ortaca yaratmak istediklerini söyledi.

Çok uzun zamandır yerel yöneticilik yaptığını hatırlatan Sertkaya; “Rahmetli Kemal Şahin ile çıktığım yolda, son 10 yıldır yerel iktidarın ilçe başkanlığı görevini yaptım. Son beş yıl içerisinde gördüğümüz en büyük problemlerden birisi de gençlerimizin istihdam sorunuydu. Artık, Ortaca’da klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkmamız gerekiyor. Kent, insan ve ekonomiyi yan yana getirmemiz gerekiyordu. Bu noktada projeler üretmemiz gerekiyordu, arkamız da Muğla Büyükşehir Belediyesi gibi bir güç var.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinden alacakları güçle Ortaca’nın var olan zenginliklerini açığa çıkartmak istediklerini anlatan Sertkaya; “Zengin kaynaklara sahibiz bu kaynakların hayata geçirilmesi gerekiyor. Ekonomi, hayvancılık, tarım, lojistik ve ticarette kaynaklarımızın harekete geçirilmesi gerekiyor. Ortaca’mız için çok güzel projeler ürettik. Büyükşehir Belediye başkanımızdan bunların sözlerini aldık. Önümüzdeki günlerde Ortaca için gecikmiş olan otopark, kültür salonu, hal ile Dalyan ve Sarıgerme’deki projelerin hayata geçirilmesini sağlayacağız. Büyükşehir Belediye başkanımızda biliyor ki Muğla’nın dünyaya açılan kapılarından birisi Dalyan, birisi Sarıgerme. Bu pencerelerin çok iyi kullanılması ve ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Bu fikir birliği ve anlayış içerisinde Ortaca’yı yönetmek istiyoruz. Kent, insan ve ekonomiyi birleştirerek yeni bir Ortaca yaratmak istiyoruz. Kendi alanlarında uzman genç bir kadrom var. İnşallah Ortaca’mıza büyük hizmetler kazandıracağız. Büyükşehir ile kol kola Ortaca’mızı hak ettiği yere taşımak için elimizden geleni yapacağız. Ortaca’yı çok güzel günler bekliyor. Zengin kaynakların fakir bekçiliğini yapmayacağız.” dedi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı