MESELE SİYASİ MÜCADELE Mİ

Türkiye’de ki seçimlere sadece siyasi partilerin demokrasi ve hizmet yarışı olarak bakmayın..Siyaset içinde gelişen tüm olaylar “ Dünya genelinde yaşanan “ olaylardan bağımsız olamaz. Küresel olayların, ülke içine yansıması muhakkak olacaktır ve oluyor da. Bu nedenle “Küresel “ bazda yaşanan mücadele ve bu mücadelenin taraflarını bilmeden, ülkemizde yaşanan olayları doğru değerlendirmede sıkıntı yaşar, sağlıklı sonuçlara ulaşamayız..

Dünya “ Atlantik ve Avrasya “ blokları arasında  bir mücadele yaşıyor ve sarsıntı geçiriyor..

Ülkemizde bu blokların taraftarı olan siyasi partilerimiz, iş adamlarımız ve kurumlarımız var. Ülkemizin siyasi partilerin veya kurdukları ittifakların söylemlerine ve uygulamaya çalıştıkları politikalarına bakın ve hangi partinin veya ittifakın, Atlantik veya Avrasya bloklarından hangisinden  yana olduğunu anlarsınız..

Her iki blok Türkiye’yi kendi tarafında tutmaya çalışıyor. Bir taraftan Atlantik, diğer tarafdan da Avrasya blokları bizi çekiştirip, asılıyor. Yaşadığımız ve Devletimize ve milletimize daha da yaşatılacak olan türbülansların tüm nedeni de budur.Ekonomik ve terör baskıları, etrafımızın adeta askeri üsler ile donatılıp, kuşatılmamız, silah ve teknoloji alımlarında yaşadığımız sıkıntılar ve baskıların altında hep bu nedenler var..

Blok veya paktlar arasında bu mücadele Dünyanın her ülkesinde yaşanmaktadır. Mesela İngiltere “Brexit “ olayı nedeni ile iki tarafa ayrılmış ve aylardır bu konu üzerine didişmenin yaşandığını görüyoruz. Fransa’nın politikalarını değiştirmek üzere “ Sarı Yelekliler “ ile Fransa’yı uğraştırıyorlar. Almanya Otomobil şirketlerine kestikleri cezalar ile Almanya’yı ekonomik sopa ile dizginlemediler mi..?  Angela  Merkel’i  bile siyaseti bırakma kararı aldırma noktasına getirmediler mi..? Çin’e ve bir çok devlete vergi uygulamaları ile ekonomik baskı yaparak, isteklerini alma mücadelelerini sürdürmelerini görmüyor muyuz..? İran’a yaptırımlar ve askeri operasyon tehditleri dünyanın gözü önünde yapılmıyor mu..? Türkiye, ABD devlet başkanı tarafından Ekonomik olarak  sizi bitiririz tehditi ile karşılaşmadı mı..? Dolar üzerinden operasyona şahit değil miyiz..?Venezuela Devleti yaptırımlar ile kuşatılmadı mı..? Seçilmiş devlet başkanı Maduro’ya seni devlet başkanı olarak tanımıyoruz diyecek kadar hukuk tanımaz eşkiyalığı görmedik mi..? Askeri operasyon masada tehditini unuttuk mu..?

Libya neden karıştırıldı ve parçalandı. Libya lideri Kaddafi niye öldürüldü..? Irak  ve Saddam Hüseyin aynı kaderi yaşamadı mı..? Mısır’ın seçim ile başa geçmiş olan Devlet başkanı Mursi’ye darbe yapılıp, kendi adamları Sisi darbe ile göreve getirilmedi mi..?  Batılı demokratik devletler bunu kınayacaklarına alkışlamadılar mı..? İdamlara tek bir tepki duydunuz mu..? Suudi Arabistan da yaşananlar ve ülkenin resmen haraca bağlanması, Sudan da yaşanan darbe,  Suriye’nin parçalanması ,Somali ve Yemen devletlerinin yaşadığı kaoslar hep bu mücadelenin ve çekişmenin sonuçları..

Akdeniz de kaç devletin savaş gemisi var hiç araştırdınız mı..? Akdeniz de balıktan çok savaş gemisi var. Bela ve musibet hemen yanı başımızda. Tehlike büyük. ABD-NATO-BATI BLOK olarak Türkiye’ye büyük bir baskı uyguluyor. Hedefe ulaşmak için her yolu deneyenler ve her yolu mübah sayanlar  acaba siyasetimizi, demokrasimizi, devletimizi,milletimizi, ekonomimizi ,askerimizi ve bürokratlarımızı sizce rahat bırakırlar mı..? Hem Atlantik hem de Avrasya blokları ülkemizin üzerinden mücadeledeler. Kendi yanlarına çekmek için de bizi çekiştiriyorlar. Ülke olarak yaşadıklarımızın özeti bu..

Siz hala seçimlere şu parti veya bu parti kazandı veya kaybetti diye bakmaya devam edecekseniz edin ama şunu hiç unutmayın Türkiye bu küresel mücadele de “ dengeleri değiştirecek “  derecede kıymetli bir ülke ve bunu iyi bilen dış güçler ,bizi bize bırakmak istemiyorlar.. Olaylara bu penceren bakarsanız MİLLİ BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİN önemini anlarsınız ve BEKA SORUNU meselemizin olduğunu , DÜŞMAN olarak birbirimizi görmek ve birbirimizin yakasına yapışmak yerine, EMPERYALİST DÜŞMANLARI görelim, onlara karşı ülkemizin milli menfaatlerini hep birlikte savunmaya geçelim..  Sıkıntılı süreçteyiz. Allah yardımcımız olsun.. Mesele siyaset değil , mesele önceliğimizin Vatan meselesi  olmasıdır..

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı