MHP İl Başkanından darp açıklaması

Dalaman’da şehit babası Bahri Atakul’un, MHP Dalaman İlçe Başkanı Hasan Şimşek tarafından dövüldüğü iddiası ile ilgili olarak MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz bir açıklama yaptı.

Korkmaz’ın olay ile ilgili açıklaması şöyle: “Basında Dalaman Eski İlçe Başkanımız ile ilgili çıkan haberler tamamen partimizi yıpratmaya yönelik bir algı operasyonudur. Keşke basın mensubu arkadaşlarımız olayı yansıtmadan önce bizimle görüşselerdi. Çünkü adı dövülme olayına karışan Hasan şimşek olaydan günler önce İlçe Başkanlığından istifa etmiştir. Biz, bir şehit babasının dövülmesi olayının tamamen karşısındayız. Buna rağmen şehit babasının evine giderek özür diledik, böyle bir olaydan üzüntü duyduğumuzu bildirdik. MHP’nin milli birlik ve bütünlüğümüz karşısındaki duruşu bellidir ve tartışılmaz. Kendisi ile görüştüğümüz eski ilçe başkanımız Şimşek kamyoneti ile giderken önüne aniden bisikleti ile çıkan Atakul’un kendisine el kol hareketi ve ağır hakaretlerde yaptığını, karanlıkta kim olduğunu bilmeden saldırdığını söyleyerek, “Kendileri ile şikâyetinden vazgeçmeleri ve özrümün kabulü için görüşmeye hazırım. Bir anlık gaflet oldu, üzgünüm” demektedir. Biz, kaba kuvvete, zorbalığa, hele hele bir şehit babasına karşı böylesine kaba hareketlere de kesinlikle karşıyız. MHP’nin adının böylesine üzücü bir olaya karıştırılmasını ve kirletilmeye kalkışılmasını da kabul etmiyoruz.”

– Olay

Dalaman’da yaşayan şehit babası Bahri Atakul, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Hasan Ş., tarafından darp edildiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. Yaşanan olay cadde üzerindeki bir işyerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Atatürk Caddesi üzerinde akşam yaşanan olayda, bankamatikten para çekmek isteyen Bahri Atakul, bisikleti ile yola çıktı. Atakul, Atatürk Caddesi üzerinde MHP İlçe Başkanı Hasan Ş.’nin saldırısına uğradı. Aldığı darbelerle yola düşen Atakul’un yardımına çevredeki vatandaşlar koştu.

Olayın ardından İlçe Başkanı Ş., aracına binerek hızla uzaklaştı. Darp edilen Bahri Atakul ise İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

Olayla ilgili adli süreç başlattıklarını belirten Bahri Atakul; “Kamera kayıtları var. Benim şahısla alıp veremediğim yok. Anlam veremiyorum. Takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Şok içerisindeyim. 34 senelik esnafım hiç problemim olmadı. Üstüme atıldı ve beni yumruklamaya başladı. Şikayetçi oldum. Adli süreç başladı.” diye konuştu.

Yorum

Başa dön tuşu