Milletvekili adayı Suat Özcan; “Değişime ve Dönüşüme İhtiyacımız Var”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili adayı Suat Özcan, 24 Haziran tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Ortaca ilçesine gelen Özcan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette, Güneyege Haber gazetesi imtiyaz sahibi Cihat Cura, görsel yönetmenimiz gazeteci Mehmet Bozkır ve muhabir Arzu Çaçur, hazır bulundu.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Özcan, il başkanlığının hazırladığı plan ve programa göre ilçe ziyaretlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Ülke olarak değişime ve dönüşüme ihtiyaç duyduklarını söyleyen Milletvekili adayı Özcan; “Ortaca’da birçok kişiyle görüşme şansımız oldu, buranın yanı sıra hem Fethiye’de hem de Seydikemer’de çok olumlu karşılandık. Adaylarımıza, partimize ve Cumhurbaşkanı adayımıza çok büyük bir sempati, yakınlık var. İnanıyorum ki seçimlerde çok yüksek başarıya ulaşacağız. Vatandaşımızın 16 yıldır ülkeyi yöneten hem partiden hem de Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış anlayıştan sıkıldığı ortaya çıkıyor. Kimle konuşsak, ülke ile ilgili görüş sunduğumuz da olumlu duruma henüz daha rastlamadım. Ülkemizde siyaset, ekonomi, dış politika, tarım iyi gidiyor diyen temas halinde olduğumuz insanlar arasından çıkmadı. Fırtına öncesi sessizlik diyebileceğimiz bir durum söz konusu, fırtına çıktığında da büyük bir değişime neden olacak bir tavır olduğunu düşünüyorum. Değişim çok gerekli ülkemiz için, ihtiyacımız var. Ekonomik, kültürel tıkanmalar var. Dış politika da aynı zamanda ekonomik olarak iletişim halinde olduğumuz ülkeler ile siyasal anlamda kavga eder pozisyona gelerek, Uluslararası alanda yalnızlaştığımız bir durumu yaşıyoruz. Özgürlükler sınırlı, Ülkemizde değişime ve dönüşüme ihtiyaç var. 24 Haziran seçimlerinin değişimi ve dönüşümü gerçekleştireceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Özcan açıklamalarını şöyle sürdürdü; “İlimize baktığımızda tarım maalesef her geçen gün olumsuz noktalara gitmekte, çünkü hükümetin üretimi desteklemeyen tüketime yönelik politikaları tarımsal alanda emek harcayan çiftçilerimizi topraktan uzaklaştırmakta, ayrıca imar anlamında da koylarımız, yeşilimiz, ormanımız, denizimiz, değerli topraklarımız talanla karşı karşıya, bütün bu sıkıntılar ile değişim artık gerekli. Hem CHP hem de Millet İttifakı içinde yer alan partiler bu değişime yardımcı olmaya çalışıyor.”

Yorum

Başa dön tuşu