Minik müfettişlere gıda denetimi eğitimi

Dalaman’da hayata geçirilen “Minik Fahri Müfettişler Gıda Denetiminde” adlı projeyle ilkokul öğrencileri gıda denetimi hakkında bilgilendirildi.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda, Dalaman Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde “Minik Fahri Müfettişler Gıda Denetiminde” adlı proje hazırlandı. İlkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerini hedef alan projeyle; hijyen eğitimi ve güvenilir gıda kavramı hakkında eğitim verilmeye başlandı. Öğrencilere, fahri gıda müfettişi kimlik kartları verildi.

İlçedeki Karaçalı, Kapukargın ve Cumhuriyet İlkokulunda eğitim gören 265 öğrenciye, gıda güvenirliliği, yeterli ve dengeli beslenme, gıda zehirlenmelerine karşı alınacak önlemler, gıda ve personel hijyeni, yaşanan olumsuzluklarda Alo-174 Gıda Hattı’nın kullanılması ve gıda satış noktalarından ürün satın alınmasında dikkat edilecek hususlarda slayt sunumu eşliğinde teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, programda yaptığı konuşmada; “Sizlerde artık birer fahri gıda müfettişi oldunuz, bundan böyle ailenizle yada yalnız olarak yapacağınız gıda alışverişinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini, olumsuz bir durumda nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrendiniz, sağlıklı ve güvenilir gıdaya her zaman ulaşabilmenizi temenni ediyorum.” dedi.

Programa, Kaymakam Ali Güldoğan, Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Oktay Kaplan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Akdeniz, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı