Motosiklet tutkunları Sakin Şehir’de buluştu

Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu dergisi katkılarıyla bu yıl 8’incisi düzenlenen geleneksel Köyceğiz Motosiklet Festivali sona erdi.

Köyceğiz Belediyesi ve Ege Yolcu dergisi katkılarıyla bu yıl 8’incisi düzenlenen geleneksel Köyceğiz Motosiklet Festivali sona erdi.

Köyceğiz Motosiklet Festivali’ne, farklı illerden gelen motosiklet tutkunları Kulak Mesire Alanı’nda kamp yaptı. Festivale 21 kulüp, bin 263 motorcu katıldı. Motosiklet tutkunları, Köyceğiz ve çevresini gezerek yöre hakkında bilgi sahibi oldular.

Festivalde yöresel pilav üstü tavuk ve keşkek ikramı yapıldı. Çeşitli eğlencelerin yanı sıra Köyceğiz ve yöresinin tanıtımı için barkovizyon sunumu gerçekleştirildi. Her yaştan yüzlerce kişinin buluşma noktası olan festival alanı stantları büyük ilgi gördü.

Festival kapsamında eski Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kısa bir kortej gerçekleştirildi. Devamında Köyceğiz Belediyesi Kulak Mesire Alanı’nda şehitler için döktürülen lokma büyük takdir topladı.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, festival alanında, kamp kuran motosiklet tutkunlarını eşi ve torunu ile ziyaret etti.

Motosiklet festivaline uzun yıllardır ev sahipliği yaptıklarını hatırlatan Başkan Ceylan; “Ülkemizin birçok yerinden ilçemize motorcu geldi. Arkadaşlar gerçekten çevreye duyarlılar. Belediye olarak bizde gerekli desteği verdik. Bu tür etkinlikler ilçemize ivme kazandırıyor. Esnaflarımız ve işletmecilerimize, bu festivalden son derece katkı sağlamaya çalıştık. Bende katılımda bulunan tüm arkadaşlara Festivali organize eden Ege Yolcu Motosiklet Grubu Başkanı Nadir Şahin ve ekibine, ilçemize gelen motorcu dostlarımıza motosiklet severlere, festivalimize renk katan Caz müzik üzerine söyleşisiyle Timuçin Şahin’e, THM Konseri ile Mete Şen’e, Orkestra Grup Kervan ile Grup Dönence ve ekibine, bu etkinlikte katkılarını esirgemeyen ilçe Kaymakamımız Erdinç Dolu’ya, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, İlçe Jandarma Komutanlığı’na, başkan yardımcılarıma ve belediyemizin her kademesinde görev alan tüm personelime en önemlisi de Köyceğiz halkına teşekkür ediyorum.” dedi.

Motosiklet tutkunlarını ilçelerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Amacımız paylaşma, kaynaşma ve eğlenceyi bir arada tutmak. Motosiklet tutkunlarını gelecek yıl tekrar, eşsiz doğal güzellikler sunan Köyceğiz’imize bekliyoruz.”

Ege Yolcu Motor Grubu Başkanı Nadir Şahin ise, “Motosiklet festivaline katılımları ile tüm motorcu kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Etkinliğimiz kaza bela olmadan son buldu. Ben burada başta Köyceğiz Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, İlçe Jandarma Komutanlığına, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıl buluşmak üzere herkese hayırlı yolculuk ve sürüşler diliyorum.” diye konuştu.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı