MUSKİ Genel Müdürü Ülgen: “Ortaca’nın basınç sorununu çözeceğiz”

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (MUSKİ) Baki Ülgen, Ortaca’yı ziyaret etti. Genel Müdür Ülgen, Topgözü kaynaklarını bölgeye kazandırarak ana su teminini orta ve uzun vadede karşılamayı hedeflediklerini ifade etti. Ülgen, Ortaca’daki basınç sorununu çözmek için proje hazırladıklarını aktardı.

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (MUSKİ) Baki Ülgen, Ortaca’yı ziyaret etti.

MUSKİ Genel Müdürü Ülgen ve beraberindeki teknik ekip yatırım alanları ve devam eden projelerle ilgili incelemelerde bulundu.

İlçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret eden Ülgen, çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Genel Müdür Ülgen; “Ortaca’nın ortak sorunlarının tespiti ve bizim üretebileceğimiz çözümler konusunda ilçedeki sivil toplum kuruluşları ile bir araya geliyoruz. Bunları düzenli olarak yapıyoruz. Su faturalarında bulunan katı atık bedeli ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Ortaca’da yaptığımız yatırımlar, devam eden işlerimiz ve bundan sonra yapılacak olanlar konusunda bilgilendirme çalışması içindeyiz.” dedi.

“TOPGÖZÜ SUYUNU COĞRAFYAMIZA KAZANDIRACAĞIZ”

Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman’ın ana su teminini orta ve uzun vadede karşılayacak Topgözü kaynaklarının kullanıma kazandırılması için çalıştıklarını belirten Ülgen; “Bu konuda projemizi tamamladık. DSİ’ye ilettik. Bu proje Köyceğiz’den Fethiye Göcek mahallesine kadar su ihtiyacını karşılayacak. İçme suyu kalitesinin çok yüksek olduğu Topgözü kaynaklarından gelen suyu bu coğrafyaya kazandırmak istiyoruz. Bu yatırımda DSİ yapımcı kuruluşumuz olacak.” ifadelerini kullandı.

“BASINÇ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Ortaca’nın yeraltı şebekesinde rehabilitasyon çalışması yapılacağı bilgisini veren Ülgen, şunları söyledi; “Yüksek tüketim saatlerinde Ortaca merkezinde basınç sorunları yaşanıyor. Bunun için bir proje şuan devam ediyor. Bu proje ile basınç sorununu kısa süre içinde çözmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz tüketimin arttığı önümüzdeki yaz aylarından önce basınç sorununu çözmek ve bu sorunu bir daha yaşatmamak.”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Evren Tezcan’da, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ile bir araya geldi. Tezcan, Genel Müdür Ülgen’e ilçedeki muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen talepleri iletti. İlçe halkının beklentilerini aktardı.

Yorum
Başa dön tuşu