NEHİRLER DENİZLERE AKAR

Devlet ve Hükümet arasında ki farkı iyi bilmek lazım…

Devlet hepimizin..

Devlet kıyamete kadar  ama hükümetler ise süreli ve geçici.. Hükümetler Devletin memurudur…

SİYASET   ve İDEOLOJİ  bizim ve ülkemiz için BİRLEŞTİRİCİ  bir MİSYON  üretmiyor ve maalesef ki toplumu ÖTEKİLEŞTİRİYOR. KUTUPLAŞTIRIYOR ve hem zihin olarak, hem gönül olarak BÖLÜYOR. Enerjimizi boşa harcatıyor, zaman kaybettiriyor hem devlete, hem de topluma güç kaybettiriyor..

Şahsen ben siyasetten ümidimi kestim ve ülkem adına bir şey beklemiyorum…

Siyasetin dili her şeyi anlatıyor ve üzerine bir şey söylememe gerek yok. Bu konuda toplumun büyük bir kesimi de benim gibi düşünüyor ve gün geçtikçe de siyasetten soğuyor…

Şunu iyi bilmek lazım ; her devletin MİLLİ ROTASI ve MİLLİ HEDEFLERİ vardır. Bu hedeflere ulaşmak için yapılması gerekenler de devletlerin çelik kasalarında, kırmızı kitaplarda yazmaktadır. Kim hükümet olursa olsun fark etmez , her siyasi parti ve seçilip, hükümet koltuğuna oturan kişi veya kişiler bu çizginin dışına çıkamaz ve bu çizgiye muhalif hareket edemez…

Bu nedenle sağ veya sol hükümet iş başına gelmiş, gelmemiş çok da büyük bir önem arz etmez..  Hükümetler arasında ki fark ve etki alanı inanın sınırlıdır..

Bu nedenle siyasi söylemlere bakarak iktidar veya muhalif ayırt etmeden söylüyorum, siyasetten  GELECEĞİMİZİ  ve  KADERİMİZİ KÖKÜNDEN DEĞİŞTİRECEK  bir şeyler beklemenin hayal olduğunu biliyorum..

Hal ortadayken bizlerin vatansever vatandaşlar olarak, bizleri bölecek, enerjimizi tüketecek, zaman kaybettirecek, en kötüsü bizi , bize düşman edecek tutum ve davranışları yok etmemiz lazım. Asla kimsenin siyasi düşüncesinden vazgeçmesini kastetmiyorum. Herkes siyasi düşüncesinin yanına,  kendi gibi düşünmeyen, farklı hayat çizgisinde olanı dışlamasın, düşman gibi görmesin  ve bu milletin asil bir evladı gibi görmeyi, kardeşlik hukuku ile BİRLİK OLMAYI koysun… Bundan büyük bir vatanseverlik yok ve bundan büyük Devlete, millete ve vatana hizmet yok…

BÜYÜK SIFIRLAMA denilen melanet olay hem dünyamız, hem insanlık hem de ülkemiz için BÜYÜK BİR BELA olarak kapımızın eşiğinde duruyorken, küresel güçlerin büyük planlar ve oyunlar kurduğu dönemde bizim ihtiyacımız olan en önemli güç BİRLİK ve BERABERLİKTİR.  Uzmanlar , Sonbaharda Dünyayı ve İnsanlığı sıkıntıya sokacak olayların fitilinin ateşleneceğini, DÜNYAYI  “BÜYÜK BUHRAN” ile ardından da KIYAMET SAVAŞI denilen büyük savaş ile YENİ DÜNYA DÜZENİNE GEÇİŞİ ve arzu ettikleri sistemi DAYATACAKLARINI açık açık ifade etmektedirler.

Hükümetlerin yıkılışları, devlet başkanları ve başbakanların hükümetten düşürülmeleri, istifa ettirilmeleri , suikast sonucu öldürülmeleri, darbeler, iç çatışma, kaos ve ülkeler arası anlaşmazlıkların savaşlara evrilmesi  ve 3.Dünya savaş tehlikesinin ortada büyük risk olarak duruyor olması zannederim ki her şeyi açık seçik ifade ediyor olmalıdır .Bu olayların sonucu ekonomik kriz, kıtlıklar ve yokluklar, en sonunda da savaşı getirecektir.. Çok söze gerek var mı..?  Zaman birlik zamanı..

Unutmayın tüm  nehirler  denizlere akar..  Türk milleti ariftir. Üzerine düşeni yapacaktır…

Yorum
Başa dön tuşu