NİCE MUTLU SENELER TÜRKİYEM..

Küllerinden doğan bir milletiz,

Öldü denildiği anda dirilen bir milletiz..

Öngörülemeyen ve tepkileri çözülemeyen bir milletiz…

Tüm İslam coğrafyası ve Türk yurtları işgal edilmiş, Türkler ve Müslümanlar esir alınmış, yok olacaklar denildiği günlerde bir avuç inanmış kahraman  YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM parolası ile SAMSUN’A ADIM ATARAK, ANADOLUDA  BAĞIMSIZLIK ATEŞİNİ YAKMIŞLARDIR…

Emperyalizme karşı açılan ve kazanılan İLK SAVAŞTIR..

Beş asırdır DEVLET YÖNETİMİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ TÜRK’ÜN, TARİH SAHNESİNE GERİ DÖNDÜĞÜ MİLLİ RUHTUR.. UYANIŞTIR… KANLA ve CANLA YAZILMIŞ DESTANDIR..

Bir direniştir.. Esarete isyandır.. Var oluş mücadelesidir.. Anadolu başta olmak üzere, tüm Türk ve İslam coğrafyasına, mazlum milletlere, ezilenlere ve sömürülenlere ÜMİTTİR..

Türk’ün kendisine biçilen kefeni yırtıp, atmasıdır..

Yokluklar içerisinde MUCİZE YARATMANIN ADIDIR..

Aşağılanmış, horlanmış, hakir görülmüş ve devlet yönetiminden uzaklaştırılmış TÜRK MİLLETİNİN İNTİKAMIDIR..

İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞLARIN, BİZİ İNSAN YERİNE BİLE KOYMAYANLARIN, VARLIĞIMIZA TAHAMMÜLÜ  OLMAYANLARIN KARŞISINA  “ASİL DİKİLİŞİN, ZALİME DUR DEYİŞİN ve MAZLUMUN YANINDA YER ALIŞIN”  MÜCADELESİNİN  “ ASİL DESTANIDIR ..“

Bu gün özgürce yaşamamızı,  başımız dik ve onurlu gezmemizi,  yarınlara umutla bakmamızı bu asil mücadeleyi yapan başta GAZİ MUSTAFA KEMAL PAŞA ve SİLAH ARKADAŞLARINA BORÇLUYUZ..

Kendilerinden geçtiler, hayatlarından ve hayallerinden vazgeçtiler, canlarından, sevdiklerinden vazgeçtiler ama VATAN ve ÖZGÜRLÜKLERİNDEN VAZGEÇMEDİLER…

İşte bu bir avuç imanlı ve inançlı yiğit vatan evladının arkasında toplanan aziz milletimiz KURTULUŞ MÜCADELESİNİN ATEŞİNİ YAKARAK, GENÇ ve BAĞIMSIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN  DOĞUŞUNA VESİLE OLMUŞLARDIR..

Tarihin sayfalarına ALTIN HARFLER ile DESTAN YAZMIŞLARDIR…

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN TÜRKİYEM…

19 Mayıs ATATÜRK’Ü anma ve Gençlik ve spor bayramımız KUTLU OLSUN..

Bize bu kutlu devleti ve bağımsızlığımız hediye eden, başta Gazi Mustafa Kemal Paşam olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve aziz vatanımız için şehit düşen, gazi olan tüm isimsiz kahramanlarımızı şükran duygularım ile rahmetle anıyor ve aziz hatıralarının önünde saygı ile eğiliyorum..

VARLIĞIN SONSUZA KADAR SÜRSÜN İNŞALLAH TÜRKİYEM….

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu