Okçularda oturan vatandaşın “suyla” imtihanı

Ortaca Okçular Mahallesinde yıllardır su sıkıntısı giderilemeyen 66 yaşındaki Fatma Yılmaz, kovalarla evine su taşıyor. MUSKİ ekiplerinin şebeke hattı bağlanacak alanda incelemelerde bulunduğu, vatandaşın mağduriyetinin kısa sürede giderileceği öğrenildi.

Okçular Mahallesinde yaşayan Fatma Yılmaz, 5 yıldır her gün kova, damacana ve şişelerle evine su taşıyor. Yaklaşık 250 metre uzaklıktaki komşusunun evinden su ihtiyacını karşılayan Yılmaz, taşıma suyla çamaşırlarını ve bulaşıklarını yıkıyor.

11 yıl önce eşini kaybeden ve yalnız yaşayan Yılmaz, her gün komşusuna ait çeşmeden evine su taşıdığını aktardı.

Yılmaz; “Koşumdan Allah razı olsun ihtiyacın neyse kullan abla dedi, para teklif etsem gücüm yok. Ben buradan su almaktan artık utanıyorum.” sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.

Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MUSKİ) 1 buçuk yıl önce başvuru yaptığını söyleyen Yılmaz, “Parasını dahi yatırdım, evime su bağlanmadı. Beş yıldır susuzum. Her işimi taşıma suyla yapıyorum. Taşıma su olmayınca işlerim kalıyor. Her zaman insan dinç olmuyor. Bel fıtığım var, bazen bacağım tutmuyor. 1 buçuk yıl önce müracaat ettim. Şimdiye kadar su gelmedi. Bulaşığı, çamaşırı her şeyi elimde yıkıyorum. Yalnız yaşıyorum, sosyal yardımdan destek alıyorum. Hükümet bakıyor bana. Benim emekli aylığım yok.” dedi.

İçme suyunu bidonlarla taşıyan, evlerinin önüne kurdukları tankla çamaşır ve bulaşıklarını yıkayan Aysun Salman ise çamurlu suyla ihtiyaçlarını giderdiklerini kısa sürede suya kavuşmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

MUSKİ ekiplerinin şebeke hattı bağlanacak alanda incelemelerde bulunduğu, vatandaşın mağduriyetinin kısa sürede giderileceği öğrenildi.

Yorum
Başa dön tuşu