üstbilgi relşam

ÖLÇÜMÜZ VATANSEVERLİK OLMALI

Bir insan vatanı seviyorsa güvenirim.

Vatanını  seven, insanı sever. İnsan kıymeti bilir.

Satır İçi Makale

Vatanını seven doğayı sever, hayvanları sever.

Vatan toprağı , vefat etmiş olan en kıymetlilerimizi sarıp,sarmalayan ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz aziz topraklardır. Arazi parçası manasının çok ötesinde anlamlar yüklüdür. Bir toprak parçası gibi görüp, bakamayız. Bu nedenledir ki vatanını seven insanlar özel ve güvenilir insanlardır..

Hayatımın her safhasında insanlara önce vatansever mi diye bakmış ve soruya cevap bulmaya çalışmışımdır. Bulduğum cevap, evet vatansever ise o insanı baş tacı yapmışımdır.

İlgili Makaleler

Siyasette vatanseverlik ararım…

Yol arkadaşlığında vatanseverlik ararım..

Dostlukta ve arkadaşlıkta vatanseverlik ararım..

Çünkü ; “ vatan sevgisi imandandır “ diyen bir peygamberin ümmetindenim.

Vatan sevgisi olan adaletlidir. Helali, haramı bilir. İnsanları makamına, mevkisine, parasına,puluna göre sınıflara ayırmaz. Herkesi eşit görür ve ayrım yapmaz. Kimseye iltimas hakkı vermez. Eyyamcılık yapmaz, yapana müsaade etmez.

İŞTE TAM BU NEDENLER İLE HER ŞEYE VE HERKESE VATANSEVERLİK GÖZLÜĞÜ İLE BAKMAK GEREKİR. Bu gözlük sizi asla yanıltmaz. Göreve gelen bürokratlar veya sizlerin oyları ile seçilerek görev yapacak olan herkesi bu ölçü ile tespit  edebilir ve yanılmazsınız.

Bu konuda vatanseverlik ölçüsü kullanılmadığı için memleketimizin hali ortada ve şikayetlerin ardı,arkası hiç kesilmiyor. Hizmet alamamaktan şikayetler ayyuka çıktı. Kimse bu feryatları duymuyor,ya da duymak istemiyor.

Vatanseverlik duygusu tam olmayan insanlar, bir makamı işgal ediyorsa eğer o makamın görev alanında hizmet şevk ve aşkla yapılmaz. Kendi veya grubunun ali menfaatleri ön plandadır. Makam ve yetkileri, hizmetleri kılıç gibi kullanılır. Hizmet verdikleri mahal ve kişiler,makam sahibinin istedikleri davranış modelini  ve tavrını sergilemez ise yandı gülüm keten helva…

Vatandaşı kapısına kul eden zihniyete yazıklar olsun. Hizmet alabilmek için bin bir kılığa girmek zorunda kalan, yerine göre tavrını değiştirmek zorunda bırakılan vatandaşları, bu hale sokanlara yazıklar olsun..

Bu durumları yaşamamak adına ölçümüz, VATANSEVERLİK ölçüsü olmalıdır. Hal ortadadır. Çare bellidir. Vatan-Bayrak- Devlet ve Millet sevdasını yüreğinde taşıyanlar, hizmet makamlarında olmalıdır. O partili, şu partili değil, vatanseverliği ön plana çıkanları ortaya çıkarmalıyız..

Sözün özü ve kısası bu..

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu