Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Av. İsmail Can Varol; “Ortaca’yı fazla bekletmemeliyiz”

Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Av. İsmail Can Varol, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla aday belirleme süresince ön seçimin önemine vurgu yaptı.

Varol, aday adaylığını açıkladığı günden bu yana partilerinin adayının tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirilecek önseçim veya eğilim yoklaması ile belirlenmesi gerektiğini ısrarla ifade ettiğine değindi.

Aday adayı Varol; “Sevgili Ortacalılar, Değerli Partililerim, Bildiğiniz gibi Mart 2019 yerel seçimlerinde aday adayı oldum. İlk aday adaylık açıklamamdan itibaren kendimi halka ve partililere emanet ettiğimi, mevcut durumda partimizin Ortaca’da adayını tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirilecek bir önseçim veya eğilim yoklaması ile belirlemesi gerektiğini ısrarla ifade ettim,. Diğer aday adayı arkadaşlarımı da  yöntem konusunda ne düşündüklerini açıklamaya davet ettim. Bildiğim kadarıyla bugüne kadar bir yanıt gelmedi. Bizzat gidip görüştüğümüz her kesimden Ortacalı hemşerilerimizin de bizimle aynı görüşte olduğunu memnuniyetle gördük. Ancak geldiğimiz noktada halen bu konuda bir bilgi kirliliği hakimdir. Halkın ve partililerin, Ortaca’nın adayının aylarca önceden belirlendiği, bir aday adayına söz verildiği yönünde bir algıya inandırılmaya çalışıldığını gördük. Biz önce bu algıyı ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Ortaca halkı ve diğer partiler CHP’yi bekliyor”

Partisinin adayının demokratik bir şekilde belirleneceğine olan inancını ifade eden Varol; “Var olan belirsizlik, beraberinde pek de alışık olmadığımız yanlışları beraberinde getirmektedir. Nasıl bir aday adaylık çalışma yöntemini seçeceğiz? Bilboardlara resim mi asacağız? İlçe yönetimimiz ile birlikte aday adaylık çalışması mı yapacağız? Belediye meclisi adaya adayı arkadaşlarımızı  paylaşıp onlarla birlikte mi çalışma yapacağız? Bir  veya birden fazla yerel medya grubumuzla anlaşıp onlarla mı çalışacağız?

Yoksa tüm üye arkadaşlarımıza ulaşıp onları önseçime mi hazırlayacağız? İl Başkanımız Ortaca’da  tüm üyelerle önseçim veya eğilim yoklaması yapmak istediklerini bana açıkça ifade etmişlerdir. Bu görüşün Genel Merkezimizde de kabul göreceği inancımızı sonuna kadar koruyacağız. İlçe yönetimimizin bu konudaki görüşleri ve çalışmaları elbette önemlidir. Ancak bizim gördüğümüz bir çalışma, en azından bize iletilmiş bir görüş yoktur. Ortaca halkı ve tüm diğer partiler Ortaca’nın iktidar partisi Cumhuriyet Halk Partisini bekliyor. Ortaca’yı fazla bekletmemeliyiz.” açıklamasında bulundu.

Yorum
Başa dön tuşu