üstbilgi relşam

Ortaca Belediye Başkan Aday Adayı Sertkaya, sanayi esnafı ile bir araya geldi

Ortaca Belediye Başkan aday adayı Mehmet Sertkaya, sanayi sitesinde esnafla toplantı yaptı.

İlçe esnafının sorunlarına değinen Mehmet Sertkaya; “Ortaca esnafı zeki, çalışkan ve yetenekli olduğu için tüm olumsuzluklara rağmen Ortaca’yı çevre ilçeler arasında bir ticaret merkezi haline getirmeyi başarmıştır. Bunu siz başardınız. Ne kadar teşekkür etsek azdır. Ancak, bu güne kadar size büyük haksızlık edildi. Turizm bölgesinde olmanıza rağmen turizmden yeteri kadar pay alabilmeniz için yardımcı olunmadı, önünüze düşülmedi. Yalnız bırakıldınız. Turist havaalanından geliyor oteline kapanıyor sonra da çıkıp gidiyor. Sizi gören yok.” diye konuştu.

Satır İçi Makale

– “İlçe merkezini ve caddeleri turizme dönük olarak yeniden planlayacağız”

Ortaca’da turizm ile ticareti mutlaka buluşturacaklarını anlatan Sertkaya; “Bugüne kadar turizm ile ticaret, bir arada düşünülmemiştir. Yanlış yapılmıştır. Ortaca’ya yapılan en büyük yanlış bu olmuştur. Oysa Ortaca esnafının zekası, çalışkanlığı ve yeteneği ile turizm bir araya getirilebilseydi şimdi her şey daha farklı olurdu. Ama size söz veriyorum. Şimdi bunu düzelteceğiz. Yatırımları merkezde yoğunlaştıracak, önce merkezin çehresini değiştireceğiz. Yeni bir anlayışla, Ortaca merkezini ve caddelerini turizme dönük olarak yeniden planlayacağız. Bunu sizlerle birlikte yapacağız. Artık, turistler sabah akşam otellerinde kalıp memleketlerine dönmeyecek. Turlarla gelip Ortaca’yı gezmek isteyecekler. Alış veriş yapacaklar. Esnaf kalkınacak, esnaf kalkınınca Ortaca da kalkınacak.” şeklinde konuştu.

– “Yeniden planlayarak geleceğe hazırlamalıyız”

İlçenin dışarıdan çok göç aldığını ve hızla yapılaştığını söyleyen Sertkaya; “Bu çok hızlı oluyor, eğer geç kalırsak tam bir keşmekeş içinde kalacağız. Onun için de yatırımları daha çok merkeze kaydırmalı, merkezi geliştirmeli, düzenlemeli, Ortaca’yı yeniden planlayarak geleceğe hazırlamalıyız. Sadece bu günü değil 50 yıl sonrasını düşünmek zorundayız. Eğer zamanında tedbir almaz da bu keşmekeşi önlemezsek. Bu sefer de göç tersine döner Ortaca’dan dışarıya kaçış başlar. Bu yüzden Ortaca artık eski anlayışlarla ve sıradan belediyecilikle yönetilemez. Eski anlayışlarda ısrar etmek Ortaca’ya yapılmış en büyük kötülük olur.” dedi.

– “Önerilerinizi bana ulaştırın”

Mehmet Sertkaya, sözlerini; “Sizden bir ricam olacak, ne yapmak istediğimi anladınız. Siz de bu doğrultuda önerileriniz varsa yazılı veya sözlü mutlaka bana ulaşın veya ulaştırın. Gelin geleceğin Ortaca’sını beraberce planlayalım. Ben sizi Yeni Bir Ortaca İdeali için birlikte çalışmaya davet ediyorum. Ben size yeni bir Ortaca vaat ediyorum.” diyerek bitirdi.

Yorum

Makale İçeriği Altı
Makale altı
Yorum altı
Başa dön tuşu