ORTACA BELEDİYE BAŞKANI FUTBOL TAKIMINI KÜMEDEN DÜŞÜRMEK İSTİYOR

Bugün Belediye Başkanı Alim Uzundemir basın mensuplarıyla biraraya geldi. Okçular ve Gökbel mahallelerinin imar durumları, İztuzu plajı, Dalyan Sevgi Yolu düzenlemesi, Dalyan kapalı pazar yeri projesini, Ortaca otogarı ve Dalyan Belediyesi hizmet binasının Büyükşehir’den geri alma çabası, Sarıgerme belediye tesisleri ve millet bahçesi, yol yapım çalışmalarının durumu, belediye kafe ve restoranlarının özel sektöre kiraya verilmesi, kaçak yapılar, yüzme havuzu gibi birçok konu konuşuldu.

Başkan gelişmeleri ve projelerini anlattı, soruları yanıtladı. Bu konularda diğer basın mensubu arkadaşlarım paylaşımda bulunup bilgi vermeye başladılar. Yanlış yada eksik bir paylaşım olduğuna inanırsam ben de konuya müdahil olurum.

Başkan, paylaşmak istediği esas konunun Ortaca Belediyespor Kulübü’nün BAL (Bölgesel Amatör Lig) da kalıp kalmamasıydı.

-Bu ligde kalmanın Ortaca’ya yıllık maliyetinin 2,5 milyon tl. civarında olduğunu

-Böyle bir maliyetin ancak vatandaşı bağışa zorlamakla karşılanabileceğini

-Bu ligde kalabilmenin ancak transferlerle mümkün olduğunu. Dışarıdan gelen oyuncuların Ortaca ile bir aidiyet bağı olmaması yüzünden 4 yıldır istenmeyen bir çok sorun yaşandığını

-Ortacalı gençlerin sportif faaliyetleri için çok daha iyi bir model ortaya konulması gerektiğini; kadın voleybol takımı, masa tenisi ve birçok branşta sporun desteklenmesi, mahallelere kulüpler açılması gibi sporun tabanda yaygınlaşmasının desteklenmesini daha uygun bulduğunu ifade etti.

-Bu konuda siyaseten tepki almayı da göze aldığını söyleyerek: “yeter ki doğru olduğuna kanaat getireyim, bir daha seçilmemek pahasına da olsa bu işi yapacağım” dedi.

Daha önce spor kulübü yönetiminde görev alan bir çok eski yöneticinin de aynı fikirde olduğunu biliyorum. Bugün bir paylaşımda Dalaman’ı 3.lige çıkarıp 3 yıl orada oynamasını sağlayan eski belediye başkanı Şevket Durmuş’un “yanlış yaptık” mealindeki yorumunu da okudum.

Demem o ki yönetim sorumluluğu üslenmiş kimsenin böyle bir ligde kalınmasını doğru bulduğunu görmedim.

Bence de doğru bir karar olur. Tabii bir şartla; yerine ikame edilecek işlerin savsaklanmadan, “şunlar şunlar yapılacak” diye topluma beyan edilerek bu işin gerçekleştirilmesi. Yoksa bizler de sadece yok etmenin savunucuları oluruz.

Yorum
Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu