Ortaca Belediyesi “az maliyet, daha çok yol” hedefine ulaşıyor

Başkan Karaçelik, 2017 yılında 1 buçuk milyon liralık yatırımla Arıkbaşı Mahallesi, Dipsiz mevkiinde taş kırma, eleme ve emülsiyon tesisi kuran Ortaca Belediyesi’nin, 115 bin 038 ton filler, 57 bin 519 ton mıcır ve 651 bin 100 ton asfalt emülsiyon malzemesi üreterek asfalt yapımında kullandığını söyledi.

2018 yılı içerisinde planlanan güzergahlarda çalışmaların devam ettiğini belirten Karaçelik, Dalyan, Bahçelievler, Fevziye, Arıkbaşı, Akıncı, Dalaklı, Yeşilyurt, Beşköprü, Atatürk, Mergenli, Dikmekavak, Karaburun, Yerbelen ve Cumhuriyet Mahallelerinde 197 bin 332 metrekare yol yapımı gerçekleştirildiğini aktardı. Karaçelik, ilçede asfaltsız yol bırakmamayı amaçladıklarını ifade etti.

Belediye tesislerinde elde ettikleri malzemeler ile yılsonuna kadar 250 bin metrekare yol yapımını tamamlamayı hedeflediklerini dile getiren Karaçelik, asfaltlama çalışmalarından 2 milyon 593 bin 280 lira kar elde edilmesinin önemine değindi.

Yol yapım maliyetlerini düşürmeyi başardıklarının altını çizen Başkan Karaçelik, “az maliyet, daha çok yol” hedefine ulaşmaya yakın olduklarını vurguladı.

Karaçelik, ekiplerin yılsonuna kadar 52 bin 668 metrekare yolu tamamlamak için çalışmalara devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan, Eskiköy Mahallesi Karadağ Caddesi üzerinde bulunan mevcut köprünün ömrünü tamamladığı ve hasar gördüğü için Ortaca Belediyesi ekiplerince yenilendiği bildirildi.

Yorum
Başa dön tuşu