Ortaca Belediyespor statüye takıldı

2023-2024 sezonunda Muğla'yı Bölgesel Amatör Lig'de temsil edecek olan ikinci takımın belli olduğu BAL Play-Out maçı Yatağanspor ile Ortaca Belediyespor arasında Muğla Atatürk Stadyumu'nda oynandı.

Bölgesel Amatör Lig’i (BAL) 9. Grup 6.sırada 39 puanla tamamlayan Yatağanspor, Süper Amatör Lig’de şampiyon olan Ortaca Belediyespor ile baraj maçında karşı karşıya geldi. Gergin anların yaşandığı maçta, Yatağanspor 1-0 galip gelerek BAL’da devam etti.

Bölgesel Amatör Lig’i 6.sırada 39 puanla tamamlayan Yatağanspor, Süper Amatör Lig’de şampiyon olan Ortaca Belediyespor ile baraj maçı oynadı.

Protokol tribününün sağ tarafındaki kapalı tribüne Ortaca Belediyespor taraftarları, protokolün sol tarafındaki kapalı tribüne ise Yatağanspor taraftarları alındı. Heyecanlı dakikaların yaşandığı maçta, Yatağanspor, Kerem Küçük’ün attığı golle 1-0’lık üstünlüğü yakaladı. Pozisyonda topun çizgiyi geçip geçmediği ile ilgili tartışma yaşandı.

Yatağan maç sonucu Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) devam dedi. Süper Amatör Lig’de şampiyon olan Ortaca Belediyespor ise bir üst lige yükselemedi.

Maç sonu her iki takımında yöneticileri BAL statüsünün adaletsizliğini dile getirdi.

Yorum

Başa dön tuşu