Ortaca CHP’den Kılıçdaroğlu’na saldırıya kınama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleşen saldırıyı kınadı.

CHP ilçe binasında bir araya gelen partililer genel başkanları Kılıçdaroğlu’na yönelik şehit cenazesinde gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, basın açıklamasında, saldırının aynı zamanda şehit Yener Kırıkçı ve ailesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlık olduğunu söyledi.

“PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM”

İlçe Başkanı Tezcan; “Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

“SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR”

Saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu savunan Tezcan; “Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunulduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.” açıklamasında bulundu.

“AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKARLARI”

CHP’nin bu saldırıya karşı dimdik ayakta duracağını belirten İlçe Başkanı Tezcan; “Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerlerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ”

Ülkeyi korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan Tezcan; ”Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.” şeklinde konuştu.

“ANKARA VALİSİ İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR”

Saldırının ardındaki güç ve azmettiricilerin yargı önüne çıkarılması gerektiğine işaret eden Evren Tezcan; “Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmadır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.” dedi.

“MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ ‘MESAJ’ NEDİR?”

İlçe Başkanı Tezcan açıklamasına şu sözlerle devam etti; “Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajı vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayi Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı