Ortaca Meslek Yüksekokulunda mezuniyet töreni düzenlendi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Ortaca Meslek Yüksekokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Ortaca Meslek Yüksekokulu 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni yapıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, mezun olan öğrencileri gönülden kutladığını söyledi.

Rektör Çiçek, üniversitelerinin 40 bini aşkın öğrencisi, 16 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokul ve 21 fakülte ile ülkedeki en önemli kurumlardan biri olduğunu aktardı.

Rektör Çiçek; “Bin 600’e yakın öğretim görevlisi, 800 idari personelimiz ile eğitim öğretimi üst seviyede sürdüren bir kurumuz. Öğrencilerimizin mezuniyetinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz ilgili alanlarda aldıkları eğitimle çalışma hayatlarında başarılı olacaktır. Öğrencilerimiz almış oldukları eğitiminin yanında fikir, cesaret ve çok çalışma ile başarıyı yakalayacaktır.” dedi.

Ortaca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Umut Avcı, okulun 24’üncü mezunlarını verdikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Yüksekokulun 1994 yılında eğitim öğretime başladığını belirten Avcı, şunları kaydetti; “Okulumuz 5 bölüm, 9 program, 950 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetine devam ediyor. Okulumuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında 117 mezun verdi. Okulumuz sahip olduğu öğretim elemanı sayısı ve niteliği açısından görece benzerleri ile kıyaslanınca iyi konumdadır. Özellikle akademik yayın sayısı, öğretim elemanlarımızın proje ve yayınlardaki başarıları takdire şayandır.”

Konuşmaların ve dereceye giren öğrencilere takdir belgelerinin verilmesinin ardından geleneksel kep atma seremonisi gerçekleştirildi.

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı