Ortaca Saadet Partisinde İkiz güven tazeledi

Saadet Partisi Ortaca İlçe Başkanlığında, Ömer İkiz, yeniden başkanlığa seçildi. Kongrede konuşan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman; “Milletimizle ittifak yapacağız, Saadet Partisi, önümüzdeki seçimde en kilit parti olacak” dedi.

Saadet Partisi Ortaca İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi, Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdülkadir Karaduman’ın katılımıyla Kent Konseyi Toplantı Salonunda yapıldı. Kongreye CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, Türk Eğitim-Sen Ortaca Temsilcisi Cengiz Şatır ve partililer katıldı.

Kongrede, tek listeyle yapılan oylama sonucunda mevcut başkan İkiz, yeniden seçildi.

Kongre sonrası Saadet Partisi Ortaca İlçe Başkanlığı yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Mehmet Sarıhan, Murat İkiz, Zamir Afşar, Bayram Çelik, Zümral Varol, Faruk Öğe, Necati Yılmaz, Emrah Deniz, Fatmana Biçer, Durfan Sert.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları genel Başkanı Abdülkadir Karaduman, toplantıda yaptığı konuşmada; “Kongremizin başta Ortaca ilçemiz olmak üzere Muğla ilimiz, ülkemiz ve coğrafyamız açısından en büyük hayırlara vesile olmasını cenap-ı haktan niyaz ediyorum. Biz, Saadet Partili, Milli Görüşçüleriz. Eksiklerimiz muhakkak var. Bizler ne için çalıştığımızı anlayamazsak. Yarına dair taşıyacağımız umutlarımızı nereye götüreceğimizi muhakkak bilemeyiz. Ülke olarak öyle problemler yaşıyoruz ki, KHK’lar ile bir kişinin keyfine göre yönetilen bir ülkeden bahsediyoruz. Biz bunu kaldıracağız. Üçüncü havalimanı işçilerinin dramını hep beraber yaşadık. Bizi yöneten insanlar maalesef ehliyet sahibi insanlar değildir, 16 yılın her yılı kandırılmayla, aldatılmayla geçmiştir. Türkiye’de istişare tamamen ortadan kaldırıldı. Bir kişinin ağzından çıkan cümlelerle bu ülke yönetilir hale geldi. Bu anlayışında duvara tosladığını ekonomik kriz meselesinde yaşamış olduk. Çıkıp kriz yok diyorlar, iktidar artık toplumdan soyutlanmış. İktidar halkın sorunlarına herhangi bir çözüm sunmayan bir hale gelmiştir. Kriz iktidarın sözlerinde değil, vatandaşın gözlerindedir. Vatandaşın gözlerine bakamayanların krizi görmek gibi durumu kalmamıştır. Bugün Saadet Partili olabilmek, türlü türlü fırtınaya rağmen iktidara ram olmamak. İktidarın karşısında dimdik durabilmenin anlamı budur. Coğrafya ne kadar çetrefilli olursa olsun. Mücadele için her mevsim bahardır. Bu bizim en önemli şiarımızdır. İnşallah gayretlerimizle önümüzdeki seçimde en kilit parti Saadet Partisi olacak. Bu ülkede iktidara gelebilmenin iki yolu var. Birincisi şimdiki iktidarın yaptığı gibi kendisine eleştiriyi dış mihraklara bağlayıp, dış mihrakların yardımıyla iktidara gelmek, ittifak yapmak. İkinci yolu ise bu ülkenin insanı ile ittifak yapmaktır. Biz Allah’ın izniyle bu seçimlerde vatandaşlarımızla, milletimizle ittifak yapacağız.” dedi.

Yorum

Başa dön tuşu