Ortaca Tarım Çevre ve Turizm Festivali Sona erdi

25. Ortaca, Tarım, Çevre ve Turizm Festivali Pazar günü Simge Sağın konseri ile sona erdi.

20 Haziran günü başlayan festivalde saat 18.00’da belediye önünden festival alanına kadar kortej düzenlendi. Korteje AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan,  Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Genç, protokol üyeleri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Alim Uzundemir, Ortaca Kaymakamı Meral Uçar ve Ak Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan festival açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Halk oyunları gösterilerinin ardından ve protokol üyeleri tarafından stantların açışı gerçekleştirildi. Mehteran takımının gösterisinin ardında İrem Derici sahne aldı.

Festivalde, Mesut Külahlı, Ömer Faruk Bostan, İllüzyonist İlkay Çiğdem, Resul Dindar, Grup Türkü, Coverman, Saygın Şahin, Elif Buse Doğan, İlker Dinç, Mustafa Yıldızdoğan, Hazan Yeşilli, Spanist Viento ve Simge Sağın sahne aldı.

Festival programı kapsamında çevre temizliği, ağaç dikme etkinliği, bisiklet binme etkinlikleri düzenlendi.

Geçirdiği  rahatsızlık  ve doktorların tavsiyesi nedeni ile 25.Ortaca Tarım, Çevre ve Turizm Festivalinin açılışına katılabilen Ortaca Belediye Başkanı Alim Uzundemir yaptığı açılış konuşmasında; “Pandemiden dolayı,2 yıldan beri yapamadığımız festivalimizi yeniden eski günlerdeki gibi, coşkuyla yaşatmak için, değerli meclis üyelerim ve mesai arkadaşlarım ile var gücümüzle çalışarak, dolu dolu bir program hazırladık. Bunun sonucu olarak, Bugün kalplerinizdeki sıcaklığı, gözlerinizdeki pırıltıyı, yüzlerinizdeki gülümsemeyi görmekten dolayı çok mutluyum. Sevgili hemşerilerim, biz bugün burada, sadece bir festival gerçekleştirmiyoruz. Bugün burada, el ele tutuşarak, gönül gönüle vererek; Ortaca’da kardeşliğimizin ve beraberliğimizin asla bozulmayacağının da mesajını veriyoruz. Bu güzel festival akşamında, fazla zamanınızı alıp, dakikalarca hizmetleri anlatıp, siyaset yapmak istemiyorum. Ama bilmenizi istiyorum ki göreve geldiğimiz günden bu güne kadar, gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık, kalan süremizde de Ortaca’yı mutlu ve huzurlu insanların kenti yapmak için, aynı kararlılıkla çalışacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. ‘Manzaraya talipsen, yokuşunda yorulmayı göze alacaksın’ mantığı ile ilerleyip sizlere en güzelini, en iyisini sunma çabamızdan tüm ekibimle beraber asla vazgeçmeyeceğiz. Bugün burada, bu güzel yaz akşamında, festivalimize katılan siz değerli vatandaşlarımla, hep bir olmanın, gönül gönüle olmanın, kardeş olmanın, sevincini, mutluluğu ve coşkusunu yaşıyorum. Bildiğiniz gibi yaşadığım sağlık sorununda, tüm Ortaca’yı yanımda, kalbimde hissettim, ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Daha güzel günlere hep beraber yürüyeceğiz. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlarken iyi eğlenceler diliyorum. Allaha emanet olun.” dedi.

Yorum
Başa dön tuşu