Ortaca ve Dalaman’da Coğrafi İşaret için çalışmalar sürüyor

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) AB Proje, Dış Ticaret ve Raporlama Birimi Coğrafi İşaret çalışmaları kapsamında Ortaca ve Dalaman’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

MUTSO AB Proje, Dış Ticaret ve Raporlama Birimi Coğrafi İşaret çalışmaları kapsamında Dalaman Belediyesi ev sahipliğinde Dalaman İnciri ve Elcik Soğanı İhtisas Komisyonu toplantısı yapıldı.

Toplantıya Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer, AB Dış Ticaret, Proje ve Raporlama Biriminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kayacık, Dalaman Ziraat Odası Başkanı Tevfik Tuncay, Dalaman İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet İdar, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Toplantıda, yöreye özgü Elcik Soğanı ve Dalaman İnciri’nin marka değeri kazanması amacıyla yapılabilecek çalışmalar ve süreçler hakkında görüşüldü.

Toplantının ardından heyet, Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Dalaman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şevket Takar, Dalaman Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Özkan Kılavuz ile MUTSO Meclis Üyeleri Mevlüt Acar ile Habil Muslu’yu ziyaret etti.

– Dalyan Narı için çalışma

MUTSO AB Proje, Dış Ticaret ve Raporlama Birimi Coğrafi İşaret çalışmaları kapsamında, Ortaca’da Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer öncülüğünde, Dalyan Narı Coğrafi İşaret İhtisas Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, MUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Tuncer, AB Dış Ticaret, Proje ve Raporlama Biriminden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Kayacık’ın yanı sıra Ortaca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Okan Bilgiç, Ortaca Ziraat Odası Başkanı Salim Çöllü katıldı.

Muğla’ya özgü ürünlerin markalaşması amacıyla yürütülen çalışmaların başarıyla sonuçlanması amacıyla tüm sürecin titizlikle sürdürüleceği bildirildi.

Öte yandan, MUTSO Heyeti, Avrupa İşletmeler Ağı (COSME) projesi ve Gıda Kümesi çalışması kapsamında Dalaman’da faaliyet gösteren bir dış ticaret firmasını ziyaret ederek ihracat yolları ve bu kapsamda yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yorum

Başa dön tuşu