Ortaca ve Dalaman’da okullar yeni eğitim öğretim yılına hazırlanıyor

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Dalaman ve Ortaca ilçelerini ziyaret ederek okullarda devam eden hazırlık çalışmalarını inceledi.

Okulların açılmasına kısa bir süre kala Muğla’da yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. İl Müdürlüğü koordinesinde, 13 ilçedeki okullarda yapım, onarım ve iyileştirme çalışmaları sürerken donanım alt yapısı yenileme çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

İl Müdürü Çay’ın ilk durağı Dalaman ilçesi oldu. İl Müdürü Emre Çay, temaslarına Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta’yı ziyaret ederek başladı. İlçede yürütülen eğitim öğretim faaliyetlerinin istişare edildiği ziyarette, eğitim yatırımları ve yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarına yönelik yürütülen çalışmalar görüşüldü.

DALAMAN’DA OKULLAR ZİYARET EDİLDİ

İl Müdürü Çay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut, Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Ekrem Gürhan, İnşaat Emlak Şube Müdürü Veli Bozkurt eşliğinde; onarım ve iyileştirme çalışmalarında sona gelinen Şerefler Ortaokulunu ve Öztaş Anadolu Lisesini ziyaret etti. Devam eden onarım ve iyileştirme çalışmalarını inceleyen İl Müdürü Çay, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

ORTACA’DA ÇALIŞMALAR YERİNDE İNCELENDİ

Dalaman ziyaretinin ardından Ortaca ilçesine geçen İl Müdürü Çay, burada ilk olarak Kaymakam Meral Uçar’ı ziyaret etti. Ardından program kapsamında yapım, onarım ve iyileştirme çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu Ortaca Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Ortaca Ahmet Ateş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu. Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Topcu ve şube müdürleri eşliğinde gerçekleşen ziyaretlerde okullarda yapılan çalışmalarının son durumunu  inceleyen İl Müdürü Çay, ilçe müdürü ve yetkililerden bilgi aldı.

TÜM EKİPLER SAHADA

Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin öncelikle çok daha güvenli ve modern ortamlarda eğitim görmeleri adına tüm imkanların seferber edildiğini ifade eden İl Müdürü Emre Çay, “İl genelinde çalışmalarımızı okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazır olarak başlaması noktasına odaklamış durumdayız. Tüm ilçelerimizi ziyaret ederek okullarımızda yürütülen hazırlıkları yerinde inceleme fırsatı buluyoruz. İlçe müdürlerimiz, şube müdürlerimiz ve tüm ekibimiz sahada okullarımızda yapılan hazırlıkları, iyileştirme ve onarım çalışmalarını titizlikle takip ediyorlar. Öğrencilerimiz, yeni eğitim öğretim yılında tamamen yenilenmiş, depreme karşı daha güvenli, çevreci ve enerji dostu binalarda eğitim alma imkânına sahip olacaklar.” dedi.

KANO KURSUNDA ÖĞRENCİLERLE BULUŞULDU

İl Müdürü Çay, Ortaca programı sonrasında Halk Eğitimi Merkezi tarafından Dalyan’da düzenlenen ‘Durgun Su Kano Eğitimi’ yaz etkinlik kursunu ziyaret etti. Kano kursuna katılan öğrencilerle bir araya gelen Çay, kurs programı ve yapılan etkinlikler hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdüründen bilgi alarak yaz kursunun açılmasında ve faaliyetlerin yürütülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Yorum
Başa dön tuşu