Ortaca Yeni Hastanesine Kavuştu

Ortaca’da, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan Devlet Hastanesi yeni binası hizmet vermeye başladı.

Sağlık Bakanlığınca, Gölbaşı Mahallesinde, TOKİ’ye yaptırılan 100 yataklı Ortaca Devlet Hastanesi binasında hasta kabulüne başlandı.

İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan yeni binada incelemelerde bulundu. Gencer’e, başhekim Erol Çetinkaya, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Figen Aşkın, İdari ve Mali İşler Müdürü Salih Yıldırım ve Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Fevzi İlhan eşlik etti.

İl Sağlık Müdürü Gencer, gazetecilere yaptığı açıklamada; “Ortaca Devlet Hastanemizin yeni binası 16 Temmuz 2018’den itibaren hizmet vermeye başladı. Taşıma işlemlerimiz tamamlandı. Bölgemize, insanlarımıza, devletimize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülkemize, hayırlı ve yararlı olmasını diliyorum.” dedi.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye, ortopedi ve travmatoloji, genel cerrahi, kulak burun boğaz, fizik tedavi ve rehabilitasyon, üroloji gibi toplam 14 poliklinik ile hizmet veren Devlet Hastanesinde 3 adet sancı doğum lohusa odası ve her katta 1 tane olmak üzere 4 adet özel oda bulunuyor. Hastanenin odaları ise konforu ile dikkat çekiyor.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları servisinde öğretmenlerce duvara resmedilen Caretta Caretta başta olmak üzere deniz canlılarından ve sahil figüründen oluşan resim de vatandaşların ve ziyaretçilerin beğenisini topladı. Hastane yönetimi de resmi yapan öğretmenlere teşekkür etti.

Çizim, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Ummuhan Eryiğit Sertkaya, Ünal Daka İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Sevgi Künkcü ve Anaokulu öğretmeni Elif Gümüşay tarafından yapıldı.

– Güneyege manşetten duyurmuştu

Güneyege Haber gazetesi, Ortaca Devlet Hastanesi binasının Sağlık Bakanlığı’nca teslim alındığını ve kısa sürede hizmete gireceğini 6 Nisan tarihli nüshasında manşetten duyurmuştu.

“Ortaca Yeni Hastanesine Kavuşuyor” manşeti ile okuyuculara duyurulan haberde TOKİ tarafından yapılan yeni hastane binasının Sağlık Bakanlığınca teslim alındığı ve malzeme alımı için ihale sürecinin başladığı belirtilmişti. Manşetten duyurduğumuz haberin ardından kısa süre sonra hastanenin taşınma süreci tamamlanarak poliklinik hizmeti başladı.

Yorum
Başa dön tuşu