Ortaca’da ilköğretim haftası kutlandı

Fotoğraf: Güneyege

Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Ardından, Dikmekavak Şehit Mustafa Tayyar Temizel İlkokulu’nda kutlama programı düzenlendi.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada, eğitimin önemine değindi.

Uzun bir tatilin ardından okullarına ve arkadaşlarına kavuşanların yanı sıra ilk defa eğitim hayatına başlayan öğrencilerin heyecanını paylaşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten Kaymakam Güldoğan; “Eğitim ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamak zorundayız. Kazasız, başarılarla dolu bir eğitim yılı temenni ediyorum. Öğrencilerimize, velilerimize, eğitim çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyor, başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Küçükünal ise ülkenin eğitimle şahlanacağına inançlarının tam olduğunu söyledi.

Küçükünal; “Sevgili öğrenciler sizleri anne ve babalarınız kadar seven öğretmenlerinizin sıcacık yüreğine hoş geldiniz. Sizleri, ailenize, çevrenize ve ülkenize yararlı birer insan olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun.” dedi.

Programda, öğrenciler, ilköğretim haftası konulu şiirler okudu. Dikmekavak Şehit Mustafa Tayyar Temizel İlkokulu halk oyunları ekibi gösteri sundu. 4’üncü sınıf öğrencileri, okula yeni başlayan öğrencilere ‘Hoş geldiniz çiçeği’ takdim etti.

Törene, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, Garnizon Komutan vekili Yarbay Halil Gökçe, Belediye Başkan vekili Mehmet Ali Avcı, Cumhuriyet savcısı Aykut Akat, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Evren Ekmekçi, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Küçükünal, kurum amirleri, öğrenci ve veliler katıldı.

Yorum

Başa dön tuşu