“Osman başkan bize sahip çıkmadı, çok ah aldılar”

Büyükşehir Belediyesine geçtikten sonra 16 yıllık emeğim bir anda heba oldu.

Kendi belediyemizde Resmen CHP’li kıyımı yaşadık…

Hiç kimse bize sahip çıkmadı. Kadro açabilmek için kan bağıyla bağlı olduğumuz biz CHP’lileri yıldırma politikasıyla harcadılar.

Ne partimiz, nede Osman Gürün bize sahip çıkmadığı gibi derdimizi de kimseye anlatamadık. Muhatap bulamadık. Her birim müdürü ve her daire başkanı zaten birer Belediye Başkanı.

Büyükşehir’i Genel Sekreter ve alt kadro yönetiyor. Osman Gürün’e ulaşmak imkansız.

En üzücü tarafı da derdimizi anlatmaya kalktığımız müdürlerimiz içinde “Osman Gürün kendi işine baksın” diyenlerin olması.

Şimdi hepimiz bir, Muğla bir deniliyor. Bizi Partimizden soğuttular.

Bu sözler 16 yıl sonra yıldırma politikaları sonucunda Büyükşehir belediyesinden istifa eden Köyceğiz’li  Serdal Uysal’ın sözleri.

Kendisinin ve onlarca CHP’li, arkadaşının nasıl harcandığını şu sözlerle anlattı Serdal Uysal;

“2000 yılında Köyceğiz Belediyesinde işçi olarak çalışmaya başladım. 2014 yılında Büyükşehir Belediyesine geçtim. Köyceğiz’de otogar memuruydum. Yavaş yavaş kadro kurma olayları başladı. Osman Başkan bütün ipleri daire başkanlarına bıraktı.

“İSTİFAYA ZORLANDIM”

Benim Osman başkanla bir derdim de yok. Yaşadıklarımı anlatıyorum. Göreve gelen müdürler, CHP’li personeli yıpratmaya çalıştı. En büyük sıkıntı CHP’li olmamızdı. İlk başlarda, Osman başkanı savundum. Ama sonunda istifaya zorlandım. Çalışma yerlerimizle oynandı. Köyceğiz’de çalışanı Muğla’ya, Muğla’dakini Marmaris’e, Marmaris’tekini Bodrum’a, Bodrum’dakini Fethiye’ye gönderdiler. Ulaşım Daire Başkanlığı’nda çalışıyorsunuz ama ulaşım ücretsiz değil. Yol parası, gittiğin yerde yemek maliyeti derken maddi açıdan sıkıntılı bir durum oldu.

“CHP’Lİ ÇALIŞANLARA KAPILARI KAPATTILAR”

Beni Muğla otogarında temizlik işlerine verdiler. Amaçlarının CHP’li personeli yıpratmak olduğunu düşünüyorum. Ya istifa edeceksiniz, ya katlanacaksınız. Mecbur istifa edeceksiniz zaten maaşınız yeterli olmuyor. Bizim yerimize giren adamlar CHP’li değildi, Ak Partililer işe alındı. Bu şekilde mağdur olan çok işçi var. Neden CHP’lilerin harcandığını ben çözemedim. Bu haksızlıkları dile getirmeye çalıştık ama sonuç alamadık. CHP’li çalışanlara kapıları kapattılar.

16 yılın ardından istifa ettim. Baskılar beni istifaya zorladı. Bana ve CHP’li bazı personele karşı baskı uygulandı. İstifa etmeyen ve mecbur olduğu için dayanan insanlarda oldu. Büyükşehir’de her şeyi yöneten daire başkanları ve müdürler.

“EN BÜYÜK HATAYI OSMAN GÜRÜN’E GÜVENMEKLE YAPTIM”

CHP’li olarak uzaklaştırılmamız çok ağırıma gitti. Ben bunu her zaman söylüyorum zaten. Dün söylüyordum, bugün size söylüyorum. Yarın yine söyleyeceğim. Benim Osman Gürün ile kişisel hiçbir problemim yok, olamaz da zaten. Hayatımda en büyük hatayı Osman Gürün’e güvenmekle yaptım.”

ERSİN TURAN: KENDİSİNE ULAŞMAK İÇİN UĞRAŞMADINIZ MI?

“Ulaşamadık. Ulaşamadığımız gibi Sayın Osman Gürün babalık yerine kendi personelini kurtlar sofrasında harcadı.”

“BEN KENDİ İŞİMİ KURDUM AMA BAŞKALARI NE YAPTI BİLMİYORUM”

“Belediyeden ayrıldıktan sonra kendi işimi kurdum, halim vaktim yerinde Allah’a şükür. Ben belki şanslı olanıydım. Benim gibi durum yaşayanların şansı yaver gitti mi bilmiyorum. Çok ah aldılar.”

Yaşadıklarını bu sözlerle anlatıyor Uysal…

Röportajın sonlarına doğru bize katılan Kemal Gedik’te yaşamıştı, Serdal Uysal’ın anlattıklarını. Gedik; “Fakat benim zaten yılım dolmuştu. İstifa etmeden emekliliğimi istedim. Serdal arkadaşımın anlattıklarına aynen katılıyorum. Birçok çalışan resmen ihanete uğradılar diyebilirim. Tüm bunlar Büyükşehir olunca dışarıdan alınan personele yer açmak amacıyla yapıldı. Kadro darlığı nedeniyle çalışanları böyle yıldırdılar. İnsanlar ayrılmak zorunda kaldı. Bu arkadaşlarımızın hepsi CHP’ye yıllarını vermiş partisi için çalışmış arkadaşlardı. Karşılığı bu olmamalıydı” diyerek tepkisini gösterdi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı